IFS UJ apeluje o pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji

- Chorwację nawiedziło trzęsienie ziemi. Są ofiary, w tym śmiertelne. Mnóstwo osób straciło dach nad głową. To są dramaty konkretnych ludzi. Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, będący placówką badawczą i zajmujący się również Chorwacją, włączył się w akcję zbierania datków na rzecz poszkodowanych. Apeluję, by wszyscy przyjaciele Chorwacji dołączyli do nas i wsparli ten szczytny cel - mówi dyrektor IFS UJ dr hab. Maciej Czerwiński, prof. UJ.

Trzęsienie ziemi, które 29 grudnia nawiedziło Chorwację, miało magnitudę 6,4. Jego epicentrum znajdowało się w centralnej części kraju. Wstrząsy spowodowały największe zniszczenia w miejscowościach Petrinja i Sisak. Agencje informowały o co najmniej 7 ofiarach i kilkudziesięciu rannych. W ubiegłą środę w tym regionie doszło do silnych wstrząsów wtórnych.

W pomoc Chorwatom zaangażował się Instytut Filologii Słowiańskiej UJ, włączając się w akcję organizowaną przez Caritas Polska. Ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji można wesprzeć, przekazując darowiznę na caritas.pl, wysyłając SMS o treści CHORWACJA na numer 72052 (koszt 2,46 zł) lub wpłacając dowolną kwotę na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł wpłaty CHORWACJA).

Kraków miastem nauki i sztuki

Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem

Dr Andrzej Kurkiewicz w Radzie ds. innowacji w szkolnictwie wyższym

Stanowisko Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego  w sprawie działań wojennych w Strefie Gazy