Zdobądź kompetencje cyberspecjalisty z Uniwersytetem Jagiellońskim

Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, od roku akademickiego 2021/2022 we współpracy z międzynarodową firmą HackerU oferuje specjalistyczny kurs "Blue team" poświęcony cyberbezpieczeństwu. Mogą wziąć w nim udział osoby na różnych poziomach edukacji - zarówno studenci, jak i pasjonaci informatyki oraz zagadnień bezpieczeństwa w świecie nowoczesnych technologii.

Absolwenci kursu posiądą wiedzę umożliwiającą ubieganie się o pracę m.in. jako analitycy SOC (Security Operation Center), inżynierowie do spraw bezpieczeństwa, specjaliści do spraw zabezpieczeń sieci oraz zabezpieczeń rozwiązań chmurowych w firmach i instytucjach na całym świecie. Kurs obejmuje ponad 500 godzin nauki i jest oferowany w formie online. Zajęcia prowadzone są na żywo przez trenerów firmy HackerU. Całe szkolenie składa się z dwóch etapów. Pierwszy to kurs wstępny, w trakcie którego słuchacze poznają podstawowe zagadnienia z obszaru cyberbezpieczństwa. Etap ten kończy się egzaminem kwalifikującym do drugiej, zasadniczej części obejmującej szczegółowe zagadnienia z ochrony infrastruktury informatycznej w podejściu ściśle defensywnym zarówno w rozwiązaniach lokalnych, jak i chmurowych.

Program cyberbezpieczeństwa defensywnego zapewniany jest przez HackerU (Thrive DX) - globalnego lidera wśród instytutów szkoleniowych z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz nowych technologii, który współpracuje z najbardziej rozpoznawalnymi uczelniami na świecie. W Polsce od 2020 roku oferuje praktyczne programy edukacyjne opracowane przez izraelskich ekspertów, które przygotowują kursantów zarówno do pracy, jak i certyfikatów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Wedle raportu HRK dziś w Polsce jest około 17,5 tys. nieobsadzonych stanowisk w branży cybersecurity, a jeśli obecny trend się utrzyma, liczba ta z roku na rok będzie coraz większa. Duży popyt na pracę w tej branży wiąże się z wysokimi wynagrodzeniami. Średnia płaca wynosi 15 tys. zł, a mediana kształtuje się na poziomie 12,5 tys. zł brutto.

Więcej informacji o kursie "Blue team" można znaleźć na stronie cybersecurity.matinf.uj.edu.pl.

Kraków miastem nauki i sztuki

Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem

Dr Andrzej Kurkiewicz w Radzie ds. innowacji w szkolnictwie wyższym

Stanowisko Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego  w sprawie działań wojennych w Strefie Gazy