Studenci i doktoranci UJ nagrodzeni za działalność na rzecz uczelni

W Collegium Maius wręczono, ustanowione w tym roku, Nagrody Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego dla studentów i doktorantów UJ za szczególne zaangażowanie w działalność organizacyjną na rzecz najstarszej polskiej uczelni. Czwartkowa uroczystość była doskonałą okazją do oficjalnego podziękowania laureatom za wytrwałość, zaangażowanie i ciężką pracę, która doprowadziła ich do osiągnięcia tego wyróżnienia.

- Lubimy postrzegać uniwersytet jako wspólnotę. W każdej takiej społeczności pięknem jest możliwość doceniania i wyróżniania osób, które wnoszą wyjątkowy wkład w jej rozwój. Co roku honorujemy zarówno kadrę akademicką za ich działania organizacyjne, jak i pracowników niebędących nauczycielami. Dzięki decyzji rektora UJ profesora Jacka Popiela, z pełnym wsparciem kwestor Teresy Kapci i całego kolegium rektorskiego, od tego roku możemy również wręczać nagrodę studentom i doktorantom. Jestem wdzięczny magnificencji za to, że nasze starania w sprawie tej nagrody przyniosły oczekiwane efekty. Serdeczne podziękowania kieruję również do członków kapituły - mówił podczas uroczystości prof. Armen Edigarian, prorektor UJ ds. dydaktyki.

Nagroda Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego może zostać przyznana m.in. za działalność w Samorządzie Studentów UJ lub Towarzystwie Doktorantów UJ, uczelnianych organizacjach i stowarzyszeniach zrzeszających studentów i doktorantów. Nominowane do nagrody mogły zostać również osoby, które reprezentowały najstarszą polską uczelnię na szczeblu lokalnym, krajowym lub międzynarodowym oraz które brały udział w realizacji związanych z UJ przedsięwzięć o charakterze społecznym, kulturalnym bądź edukacyjnym.

W 1. edycji Nagrody Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego dla studentów i doktorantów UJ za szczególne zaangażowanie w działalność organizacyjną na rzecz uczelni uhonorowano 46 osób. Reprezentują oni Szkołę Doktorską Nauk Humanistycznych (2), Szkołę Doktorską Nauk Społecznych (1), Szkołę Doktorską Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu (3), Szkołę Doktorską Nauk Ścisłych i Przyrodniczych (2), Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii (1), Wydział Biologii (2), Wydział Chemii (1), Wydział Farmaceutyczny (1), Wydział Filologiczny (1), Wydział Filozoficzny (3), Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej (2), Wydział Geografii i Geologii (2), Wydział Historyczny (3), Wydział Lekarski (2), Wydział Matematyki i Informatyki (3), Wydział Nauk o Zdrowiu (1), Wydział Polonistyki (2), Wydział Prawa i Administracji (5), Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych (4), Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej (2) oraz Ośrodek Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych (2).

Zwycięzców wyłoniła kapituła nagrody, której przewodniczy prorektor UJ ds. rozwoju prof. Jarosław Górniak. Zasiedli w niej także członkowie Senatu UJ prof. Tomasz Brzostek i dr hab. Marcin Grabowski oraz Piotr Szumliński z Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ i Szymon Janota z Działu Spraw Studenckich UJ.

Kraków miastem nauki i sztuki

Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem

Dr Andrzej Kurkiewicz w Radzie ds. innowacji w szkolnictwie wyższym

Stanowisko Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego  w sprawie działań wojennych w Strefie Gazy