Prestiżowy grant TEAM TECH core facility dla naukowca z UJ

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozstrzygnęła konkursy w programach TEAM-TECH Core Facility oraz TEAM-TECH Core Facility PLUS. Prawie 3,5 mln zł dofinansowania zdobył projekt dr. Sebastiana Glatta (MCB UJ).

Celem programów „core facility” jest stymulowanie wykorzystania dostępnej w Polsce aparatury naukowo-badawczej oraz wsparcie, zwłaszcza instytucji naukowych, w udostępnianiu tej aparatury i świadczeniu usług badawczych odbiorcom z sektora badawczo-rozwojowego.

Nagrodzono trzy projekty, które zostały wyłonione w toku trzyetapowej oceny merytorycznej spośród dziewięciu zgłoszonych do konkursu w obu programach.

W programie TEAM-TECH Core Facility jeden z dwóch grantów w wysokości prawie 3,5 mln zł zdobył dr Sebastian Glatt, który w Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ tworzyć będzie Laboratorium Biologii Strukturalnej. Będą w nim rozwijane zaawansowane techniki pomiarowe w zakresie biologii strukturalnej, które mogą przyczynić się do identyfikacji markerów diagnostycznych i opracowania nowych farmaceutyków.

Programy TEAM-TECH Core Facility oraz TEAM-TECH Core Facility PLUS są realizowane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (PO IR) 2014-2020.

źródło: www.fnp.org.pl

Opis projektu dr. Sebastiana Glatta "Structural biology core facility"

W serii Monografie FNP ukazały się książki dwojga badaczy związanych z UJ

W Szpitalu Uniwersyteckim rozpoczęły się testy nowatorskiego tomografu