UJ zgłasza najwięcej w Polsce wniosków do Europejskiego Urzędu Patentowego

13.03.2020
Jak podaje w opublikowanym 12 marca komunikacie Europejski Urząd Patentowy (European Patent Office - EPO), najwięcej polskich zgłoszeń patentowych do urzędu w 2019 złożyły Uniwersytet Jagielloński i firma RYVU Therapeutics. EPO zauważa jednocześnie, że w ubiegłym roku o 9,6% spadła liczba zgłoszeń patentowych składanych przez polskie przedsiębiorstwa, uczelnie i ośrodki badawcze.
więcej o UJ zgłasza najwięcej w Polsce wniosków do Europejskiego Urzędu Patentowego

Absolwenci WPiA UJ doskonale zdali egzaminy na aplikacje prawnicze

27.02.2020
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało wyniki egzaminów wstępnych na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą, które potwierdzają wysoki poziom wykształcenia absolwentów Wydziału Prawa i Administracji UJ. Wedle opublikowanych danych w 2019 roku popisali się oni imponującą skutecznością, osiągając aż 83,4% pozytywnych wyników egzaminów. Sukces ten został osiągnięty po raz dwunasty z rzędu.
więcej o Absolwenci WPiA UJ doskonale zdali egzaminy na aplikacje prawnicze
osiągnięcie

MCB UJ przeprowadzi badania środka przeciwko łuszczycy

19.02.2020
Dzięki wsparciu uzyskanemu w ramach projektu SPIN, realizowanego przez Małopolskie Centrum Biotechnologii UJ, spółka Wellno Pharma Polska stworzyła plan badawczy oraz pozyskała środki w wysokości 4,9 mln zł na rozwój opartej na innowacyjnej technologii nanożelu linii wyrobów medycznych łagodzącej stany zapalne skóry, w tym łuszczycy.
więcej o MCB UJ przeprowadzi badania środka przeciwko łuszczycy

40,5 mln zł na badania w konkursach Narodowego Centrum Nauki

19.02.2020
Narodowe Centrum Nauki (NCN) przyznało granty na badania podstawowe doświadczonym naukowcom oraz uczonym planującym utworzenie zespołu badawczego. Na listach rankingowych konkursów Maestro 11 i Sonata Bis 9 znalazło się 16 pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy na realizację swoich projektów otrzymają 40 512 678 złotych.
więcej o 40,5 mln zł na badania w konkursach Narodowego Centrum Nauki
osiągnięcie

Naukowcy z UJ poprowadzą badania w programie COST "EuNET INNOCHRON"

29.01.2020
Opracowanie standardów diagnostycznych i terapeutycznych oraz badania nad nowymi preparatami redukującymi poziom neutropenii to główne cele nowego programu COST "EuNET INNOCHRON" – European Network for Innovative Diagnosis and Treatment of Chronic Neutropenias. Ze strony UJ program koordynują prof. Joanna Cichy z Zakładu Immunologii Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ oraz dr hab. Jarosław Baran, prof. UJ z Zakładu Immunologii Klinicznej UJ CM.
więcej o Naukowcy z UJ poprowadzą badania w programie COST "EuNET INNOCHRON"