Popularne artykuły Popularne artykuły

Popularne wiadomości

Komunikat w związku z ostatnimi wydarzeniami w domach studenckich UJ „Kamionka”

W piątek 17 maja br. władze Uniwersytetu Jagiellońskiego zostały poinformowane przez Koło Młodych zrzeszonych w Ogólnopolskim Związku Zawodowym „Inicjatywa Pracownicza” o rozpoczęciu strajku okupacyjnego na terenie nieczynnego domu studenckiego przy ul. Kamionka 11 w Krakowie. Osoby protestujące dostały się do obiektu uniwersyteckiego w sposób nielegalny i z naruszeniem obowiązujących norm prawnych, a sam strajk nie został nigdzie zgłoszony.
Liczba wyświetleń: 9294
Naukowcy UJ otrzymają ponad 73 mln zł na realizację badań podstawowych

W piątek 24 maja Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało listy rankingowe konkursów OPUS 26 i SONATA 19. Finansowanie otrzymało 17 projektów zgłoszonych przez naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz 24, które znalazły się liście rezerwowej. Zwiększenie liczby grantów było możliwe dzięki podwyższeniu przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego budżetu Centrum o 200 mln złotych.
Liczba wyświetleń: 2056
Nowy komunikat władz UJ w sprawie akademików przy ul. Kamionka

W związku ze strajkiem okupacyjnym w akademiku "Kamionka" władze Uniwersytetu Jagiellońskiego po raz kolejny informują, że już 20 kwietnia br. podjęły decyzję o wstrzymaniu kolejnego ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości położonej przy ul. Kamionka w Krakowie.
Liczba wyświetleń: 1654
Oświadczenie Uniwersytetu Jagiellońskiego

W związku z jawnym nieprzestrzeganiem obowiązujących przepisów prawa oraz nieszanowaniem ustaleń, wspólnie przyjętych podczas negocjacji, prowadzonych w sobotę 18 maja br., Uniwersytet Jagielloński zawiesza wszelkie rozmowy z okupującymi nielegalnie akademik do czasu przywrócenia stanu zgodnego z obowiązującymi przepisami prawa, tj. w szczególności opuszczenia obiektu.
Liczba wyświetleń: 1642
Podpisano porozumienie kończące protest w DS "Kamionka"

Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studenci UJ z Koła Młodych zrzeszonych w Ogólnopolskim Związku Zawodowym "Inicjatywa Pracownicza" podpisali wspólne stanowisko, które zakończy okupację terenu DS "Kamionka". Treść została ustalona podczas spotkania Uczelnianej Rady Samorządu Studentów w dniu 27 maja 2024 r.
Liczba wyświetleń: 1500
Pierwsi w tym roku doktorzy habilitowani wypromowani

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym uczonych w dyscyplinach: nauki prawne, nauki o zarządzaniu i jakości, nauki o komunikacji społecznej i mediach oraz ekonomia i finanse, które odbyły się we wtorek 28 maja w auli Collegium Maius UJ. Ośmioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
Liczba wyświetleń: 1435
Wykład prezydenta Cypru w Uniwersytecie Jagiellońskim

24 maja w murach Uniwersytetu Jagiellońskiego gościli prezydent Republiki Cypryjskiej Nikos Christodoulides wraz z małżonką Philippą Karserą. W ramach wizyty głowa państwa spotkała się z władzami Uniwersytetu, a także wygłosiła wykład dla słuchaczy zgromadzonych w auli Collegium Novum.
Liczba wyświetleń: 1390
Młodzi goście odwiedzili Uniwersytet Jagielloński

W sobotę 25 maja w Uniwersytecie Jagiellońskim odbył się Rektorski Dzień Dziecka – spotkanie, w trakcie którego najmłodsi mają okazję zapoznać się z historią najstarszej uczelni w Polsce, porozmawiać z jej rektorem, a także wziąć udział w zajęciach zorganizowanych przez Muzeum UJ.
Liczba wyświetleń: 1362
Małopolskie Centrum Biotechnologii świętuje 10-lecie powstania

13 maja 2014 r. na Kampusie 600-lecia Odnowienia UJ rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego poprzedniej kadencji prof. Wojciech Nowak dokonał uroczystego otwarcia Małopolskiego Centrum Biotechnologii (MCB) – międzynarodowego centrum badań biotechnologicznych funkcjonującego w ramach najstarszej polskiej uczelni. 24 maja 2024 r. Uniwersytet świętował 10 lat funkcjonowania tej jednostki. Obchody jubileuszu MCB połączone były z otwarciem jego rozbudowanej siedziby.
Liczba wyświetleń: 1252
Stanowisko Senatu UJ ws. "Kamionki"

Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego, które odbyło się 22 maja 2024 r. podjęte zostało stanowisko popierające władze uczelni. Treść poniżej.
Liczba wyświetleń: 1195