Uroczystości

uroczystość

W rocznicę Sonderaktion Krakau. Akademicki Dzień Pamięci

06.11.2015
6 listopada 1939 r. niemieccy okupanci przeprowadzili podstępną akcję, nazwaną później Sonderaktion Krakau, w wyniku której 183 krakowskich profesorów i nauczycieli akademickich zostało aresztowanych, a następnie wywiezionych do obozów koncentracyjnych, gdzie kilkunastu z nich straciło życie. Rocznicę tych tragicznych wydarzeń Uniwersytet Jagielloński od lat czci jako Dzień Pamięci. W tym roku po raz pierwszy obchodzono go jako Akademicki Dzień Pamięci, gdyż w uroczystości włączyły się wszystkie uczelnie skupione w Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa.
więcej o W rocznicę Sonderaktion Krakau. Akademicki Dzień Pamięci
Prof. Jacek Popiel laureatem nagrody Prix Jean-Paul II Europe Chrétienne
nagrody uroczystość

Prof. Jacek Popiel laureatem nagrody Prix Jean-Paul II Europe Chrétienne

03.11.2015
Uroczyste wręczenie nagrody przyznawanej przez Stowarzyszenie Katolików Świeckich Europe Chrétienne (Chrześcijańska Europa) odbyło się 3 listopada w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich.
więcej o Prof. Jacek Popiel laureatem nagrody Prix Jean-Paul II Europe Chrétienne
Otwarcie wystawy "Narodziny 'Solidarności' w środowisku akademickim Krakowa"

29.10.2015
Od 29 października 2015 roku, na odcinku Plant od Collegium Novum do ulicy św. Anny, można oglądać wystawę w związku z 35. rocznicą powstania "Solidarności".
więcej o Otwarcie wystawy "Narodziny 'Solidarności' w środowisku akademickim Krakowa"
Przecięcie wstęgi w budynku Collegium Paderevianum II

28.10.2015
- To jest chwila, na którą Wydział Filologiczny Uniwersytetu Jagiellońskiego czekał ponad 10 lat – powiedziała dziekan prof. Elżbieta Górska witając gości na uroczystym otwarciu budynku nowej siedziby wydziału.
więcej o Przecięcie wstęgi w budynku Collegium Paderevianum II
Prof. Jean Martinez doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego
uroczystość

Prof. Jean Martinez doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

23.10.2015
Światowej sławy chemik prof. Jean Martinez dołączył w piątek do grona ponad 350 doktorów honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prof. Maciej Pawłowski podkreślił w laudacji, że imponujący dorobek naukowy uhonorowanego w zakresie poszukiwań nowych leków oraz wieloletnie związki z najstarszą polską uczelnią stanowią przesłankę do nadania mu najwyższej godności przyznawanej przez Senat UJ.
więcej o Prof. Jean Martinez doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego