UJ podpisuje umowę z Roswell Park Comprehensive Cancer Center

30.10.2018
30 października w Collegium Novum UJ odbyło się spotkanie przedstawicieli Roswell Park Comprehensive Cancer Center w Buffalo, NY w Stanach Zjednoczonych z prorektorem UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisławem Kistrynem. Celem ich wizyty było podpisanie porozumienia o współpracy w zakresie badań onkologicznych.
więcej o UJ podpisuje umowę z Roswell Park Comprehensive Cancer Center
Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych ma 10 lat

29.10.2018
Powołane w 2008 r. przez Uniwersytet Jagielloński i ówczesną Papieską Akademię Teologiczną Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych obchodzi swoje dziesięciolecie.
więcej o Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych ma 10 lat
Dziesięć lat badań naukowców z UJ nad neutrinami słonecznymi

29.10.2018
Naukowcy biorący udział w eksperymencie BOREXINO prowadzonym w laboratorium podziemnym w Gran Sasso około 130 km na wschód od Rzymu opublikowali 25 października na łamach "Nature" kompendium swoich wyników na temat neutrin słonecznych. Ponad 10 lat działalności naukowej skupiającej się na badaniu wnętrza Słońca zaowocowało szczegółowym, nieosiągniętym jak dotąd zrozumieniem mechanizmu jego działania.
więcej o Dziesięć lat badań naukowców z UJ nad neutrinami słonecznymi
Dr Szymon Drobniak laureatem Nagrody Naukowej "Polityki"
osiągnięcie

Dr Szymon Drobniak laureatem Nagrody Naukowej "Polityki"

29.10.2018
28 października ogłoszono nazwiska laureatów 18. edycji Nagrody Naukowej "Polityki". Wśród pięciorga młodych, wybitnych i ambitnych naukowców, którzy otrzymali stypendia w wysokości 15 tys. zł. znalazł się dr Szymon Drobniak, adiunkt w Instytucie Nauk o Środowisku na Wydziale Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Dr Szymon Drobniak laureatem Nagrody Naukowej "Polityki"
Uniwersytet Jagielloński gościł Ambasadora Kolumbii
wizyta

Uniwersytet Jagielloński gościł Ambasadora Kolumbii

26.10.2018
26 października 2018 r. wizytę na Uniwersytecie Jagiellońskim złożył ambasador Republiki Kolumbii w Rzeczpospolitej Polskiej Javier Dario Higuera Ángel. Dyplomata został przyjęty w Collegium Novum przez rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka.
więcej o Uniwersytet Jagielloński gościł Ambasadora Kolumbii