Wolność słowa a mowa krzywdząca. Debata w ramach Dni Tischnerowskich

19.04.2018
Czy sytuacja, w której można powiedzieć wszystko, co się pomyśli, na pewno jest wolnością? A co ze słowami, które krzywdzą, są niesprawiedliwe lub po prostu nieprawdziwe? - odpowiedzi między innymi na te pytania szukali uczestnicy debaty "Wolność słowa a mowa krzywdząca". Dyskusja odbyła się w auli Collegium Novum w ramach 18. Dni Tischnerowskich, których temat przewodni brzmi "Wolność i słowo".
więcej o Wolność słowa a mowa krzywdząca. Debata w ramach Dni Tischnerowskich
Na UJ podpisano międzynarodową Krakowską Deklarację o Jodzie

18.04.2018
18 kwietnia w Collegium Nowodworskiego UJ CM podpisana została Krakowska Deklaracja o Jodzie (Krakow Declaration on Iodine). Jej sygnatariusze – naukowcy biorący udział w finansowanym przez Unię Europejską projekcie „EUthyroid” wspierani przez szereg światowych organizacji – zaapelowali do europejskich polityków i prawodawców o wspieranie działań mających na celu walkę z powszechnym niedoborem jodu.
więcej o Na UJ podpisano międzynarodową Krakowską Deklarację o Jodzie
Promocje doktorskie wydziałów FAIS i GIG
nominacje i promocje

Promocje doktorskie wydziałów FAIS i GIG

18.04.2018
Profesor Stanisław Kistryn, prorektor ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej i Wydziału Geografii i Geologii. Uroczystość miała miejsce 17 kwietnia 2018 roku w auli Collegium Novum UJ. Ośmioro promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie wydziałów FAIS i GIG
Bez bólu do zdrowia – III Forum Seniora w Auditorium Maximum UJ
relacja

Bez bólu do zdrowia – III Forum Seniora w Auditorium Maximum UJ

17.04.2018
17 kwietnia 2018 roku odbyło się III Forum Seniora. Tegoroczna edycja poświęcona była tematowi „Bez Bólu do Zdrowia. Najnowsze Osiągnięcia Medycyny”. Spotkanie zorganizowane zostało wspólnie przez Dziennik Polski, Uniwersytet Jagielloński, Województwo Małopolskie oraz Narodowy Fundusz Zdrowia.
więcej o Bez bólu do zdrowia – III Forum Seniora w Auditorium Maximum UJ
Brązowy medal Plus ratio quam vis dla wybitnego chirurga
nagrody i wyróżnienia

Brązowy medal Plus ratio quam vis dla wybitnego chirurga

17.04.2018
13 kwietnia na ręce dr. Marka Budnera, znanego w Polsce i Europie eksperta w dziedzinie chirurgii onkologicznej i rekonstrukcyjnej piersi, został złożony brązowy medal Plus ratio quam vis, stanowiący zwieńczenie wieloletniej owocnej współpracy uhonorowanego z Kliniką Ginekologii i Onkologii UJ CM. Nagrodę w imieniu rektora UJ wręczył prof. Antoni Basta.
więcej o Brązowy medal Plus ratio quam vis dla wybitnego chirurga