Uniwersytet Jagielloński rozwija współpracę z największą meksykańską uczelnią
wizyta

Uniwersytet Jagielloński rozwija współpracę z największą meksykańską uczelnią

02.10.2017
2 października 2017 r. w sali Senackiej Collegium Novum odbyło się uroczyste podpisanie porozumień pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a Narodowym Uniwersytetem Autonomicznym Meksyku (Universidad Nacional Autónoma de México – UNAM).
więcej o Uniwersytet Jagielloński rozwija współpracę z największą meksykańską uczelnią
Uniwersytet Jagielloński po raz 654. rozpoczął nowy rok akademicki
uroczystość

Uniwersytet Jagielloński po raz 654. rozpoczął nowy rok akademicki

01.10.2017
Z pełną ufnością i radością ogłaszam otwarcie 654. roku akademickiego w Uniwersytecie Jagiellońskim! Quod felix, faustum, fortunatumque sit! Oby wypadło dobrze, szczęśliwie i pomyślnie! - tymi słowami rektor UJ prof. Wojciech Nowak oficjalnie otworzył kolejny rok nauczania i działalności naszej uczelni.
więcej o Uniwersytet Jagielloński po raz 654. rozpoczął nowy rok akademicki
UJ podpisał umowy z dalekowschodnimi uczelniami

30.09.2017
Umowy w imieniu naszej uczelni podpisał pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. dr hab. Adam Jelonek.
więcej o UJ podpisał umowy z dalekowschodnimi uczelniami
Chirurgia, to wieczne wychodzenie na scenę
relacja

Chirurgia, to wieczne wychodzenie na scenę

30.09.2017
–Jest bardzo wąska granica pomiędzy samozadowoleniem, a samouwielbieniem. Najważniejsza w zawodzie chirurga jest samokrytyka – powiedział rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak 30 września br. podczas sesji plenarnej „Chirurgia i sztuka – mistrz i uczniowie”. Prowadząca sesję Ewa Drzyzga rozmawiała na ten temat z rektorem UJ i rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej prof. Dorotą Segdą. Sesja była częścią programu 68. Kongresu Towarzystwa Chirurgów Polskich, który rozpoczął się 27 września br. w Krakowie.
więcej o Chirurgia, to wieczne wychodzenie na scenę
osiągnięcie

29.09.2017
Wyjazdy będą możliwe dzięki zorganizowanemu po raz piąty przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego programowi Mobilność Plus, którego wyniki właśnie zostały ogłoszone. Celem programu jest umożliwienie młodym naukowcom, w tym uczestnikom studiów doktoranckich, udziału w badaniach naukowych prowadzonych w renomowanych zagranicznych ośrodkach naukowych pod opieką wybitnych naukowców o międzynarodowym autorytecie w danej dziedzinie nauki.
więcej o Dziesięcioro naukowców z UJ wyjedzie na staże w zagranicznych ośrodkach naukowych