Incydent w laboratorium Jagiellońskiego Centrum Innowacji [STANOWISKO UJ]

01.09.2017
1 września br. w Jagiellońskim Centrum Innowacji, w jednym z wynajmowanych laboratoriów zewnętrznej firmie, w trakcie prowadzenia reakcji chemicznej doszło do zapalenia mieszaniny reakcyjnej.
więcej o Incydent w laboratorium Jagiellońskiego Centrum Innowacji [STANOWISKO UJ]
Opublikowano kolejnych zwycięzców konkursu na tzw. małe granty
osiągnięcie

Opublikowano kolejnych zwycięzców konkursu na tzw. małe granty

30.08.2017
Dr hab. Anna Hejmej, dr Małgorzata Figiel i dr Marta Kaczor-Kamińska zostały kolejnymi laureatkami z Uniwersytetu Jagiellońskiego w konkursie Miniatura 1 na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty. Inicjatywa Narodowego Centrum Nauki (NCN) ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami jego systemu grantowego.
więcej o Opublikowano kolejnych zwycięzców konkursu na tzw. małe granty
Stowarzyszenie Pracodawców RP wyróżniło uniwersytecką onkologię

30.08.2017
Oddział Kliniczny Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie został nagrodzony tytułem "Szpital Przyjazny" w kampanii "Choroba? Pracuję z nią!". Jej organizatorem było Stowarzyszenie Pracodawców RP, a zainicjowały ją organizacje pacjentów przewlekle chorych, którzy pomimo konieczności długiego leczenia nie chcą rezygnować z aktywności zawodowej.
więcej o Stowarzyszenie Pracodawców RP wyróżniło uniwersytecką onkologię
Szpital Uniwersytecki nadal będzie promować profilaktykę jodową

30.08.2017
Oddział Kliniczny Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie został ponownie wybrany przez Ministerstwo Zdrowia realizatorem Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020, który ma na celu poprawę stanu żywienia i eliminację problemu niedoboru jodu w diecie. Placówka już od kilku lat prowadzi ogólnopolskie badania w tym zakresie.
więcej o Szpital Uniwersytecki nadal będzie promować profilaktykę jodową
Pobiegli na ratunek. Nowa karetka neonatologiczna dla dzieci w Małopolsce

28.08.2017
W sobotę na krakowskich Błoniach ponad 3 tysiące osób wystartowało w 6. Biegu Charytatywnym Fundacji Tesco. Jego celem było zebranie środków na zakup karetki neonatologicznej "N" dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie (USD). Dzięki wsparciu uczestników i darczyńców biegu przekazano na ten cel 220 tys. złotych.
więcej o Pobiegli na ratunek. Nowa karetka neonatologiczna dla dzieci w Małopolsce