Pobiegną dla małych pacjentów szpitala dziecięcego

16.03.2017
Blisko 5 tysięcy osób weźmie udział w 14. Krakowskim Półmaratonie Marzanny i 3. Krakowskim Biegu z Dystansem dla Małych Serc. Impreza, z której dochód po raz drugi zostanie przeznaczony na zakup sprzętu do ratowania dzieci z wadami serca, odbędzie się w najbliższą niedzielę. Trasa biegnie bulwarami wiślanymi, niedaleko Wawelu i urokliwymi zaułkami Starego Miasta. Biegi rozpocznie symboliczne utopienie marzanny.
więcej o Pobiegną dla małych pacjentów szpitala dziecięcego
Powiat tatrzański partnerem Uniwersytetu Jagiellońskiego

15.03.2017
Rektor UJ prof. Wojciech Nowak i starosta tatrzański Piotr Bąk podpisali umowę o wzajemnej współpracy. Dokument przewiduje m.in. organizację wspólnych przedsięwzięć naukowych, naukowo-badawczych oraz edukacyjnych o tematyce związanej w szczególności z administracją, historią, ekonomią, ochroną środowiska, prawem, turystyką i rozwojem lokalnej gospodarki.
więcej o Powiat tatrzański partnerem Uniwersytetu Jagiellońskiego
Gdańska nagroda w dziedzinie kultury dla dr. Andrzeja Nowakowskiego
nagrody i wyróżnienia

Gdańska nagroda w dziedzinie kultury dla dr. Andrzeja Nowakowskiego

15.03.2017
Dr Andrzej Nowakowski z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego został laureatem Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury Splendor Gedanensis za rok 2016. Wyróżnienie to otrzymał za koncepcję merytoryczną i edytorską monumentalnej monografii "Sąd. Sąd Ostateczny Hansa Memlinga". Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród odbyła się w ubiegły piątek w Teatrze Wybrzeże.
więcej o Gdańska nagroda w dziedzinie kultury dla dr. Andrzeja Nowakowskiego
UJ i Samsung będą współpracować przy rozwoju innowacyjnych technologii

14.03.2017
Porozumienie Uniwersytetu Jagiellońskiego i firmy Samsung, podpisane 14 marca w sali Senackiej Collegium Novum, zakłada współpracę badawczo-rozwojową, naukowo-badawczą oraz dydaktyczną. Umowę podpisali prorektor UJ ds. rozwoju prof. Dorota Malec i dyrektor zarządzający Centrum Badawczo-Rozwojowego Samsung Electronics Polska Youngmin Lee.
więcej o UJ i Samsung będą współpracować przy rozwoju innowacyjnych technologii
Komunikat o rezygnacji ze spotkania

14.03.2017
Podczas dzisiejszego spotkania z władzami Wydziału Prawa i Administracji UJ przewodniczący Koła Naukowego Prawa Kanonicznego UJ poinformował o odwołaniu planowanego na 15 marca spotkania z Panią Rebeccą Kiessling.
Biuro Prasowe UJ
więcej o Komunikat o rezygnacji ze spotkania