Ranking CWUR 2016: Uniwersytet Jagielloński najlepszą polską uczelnią

13.07.2016
Uniwersytet Jagielloński to najwyżej notowana polska uczelnia w światowym rankingu CWUR - The Center for World University Rankings. Wśród 1000 notowanych w nim szkół wyższych sklasyfikowano 9 polskich uniwersytetów i politechnik . Na czele, niezmiennie od lat, amerykański Uniwersytet Harvarda, najbogatsza uczelnia świata.
więcej o Ranking CWUR 2016: Uniwersytet Jagielloński najlepszą polską uczelnią
Katarzyna Kita: Neurobiologia - pasja realizowania nauki
twarze uj

Katarzyna Kita: Neurobiologia - pasja realizowania nauki

13.07.2016
Katarzyna jest studentką pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku neurobiologia Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Katarzyna Kita: Neurobiologia - pasja realizowania nauki
Grzegorz Tynor: Chemia medyczna ponad wszystko
twarze uj

Grzegorz Tynor: Chemia medyczna ponad wszystko

11.07.2016
Grzegorz to kolejny bohater cyklu "Twarze UJ". Jest studentem I roku chemii medycznej, kierunku, który zadebiutował w ofercie dydaktycznej najstarszej polskiej uczelni w roku akademickim2015/2016. Studia te bazują na solidnych podstawach z zakresu chemii oraz dodatkowo obejmują wybrane zagadnienia z zakresu nauk biologicznych, medycznych i farmaceutycznych.
więcej o Grzegorz Tynor: Chemia medyczna ponad wszystko
Granty dla młodych naukowców od resortu nauki

11.07.2016
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) rozstrzygnęło w piątek 5. edycję konkursu "Iuventus Plus". Resort, na finansowanie 56 zwycięskich projektów młodych naukowców, przeznaczy 15 mln złotych. Wśród laureatów znalazło się 9 uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy otrzymają dofinansowanie w wysokości ponad 2,3 mln złotych.
więcej o Granty dla młodych naukowców od resortu nauki
Prof. Piotr Laidler doktorem honoris causa Uniwersytetu w Edynburgu
nagrody

Prof. Piotr Laidler doktorem honoris causa Uniwersytetu w Edynburgu

08.07.2016
W dniu 6 lipca 2016 r. na Uniwersytecie w Edynburgu, w ramach uroczystości poświęconych 75. rocznicy powstania Polskiej Szkoły Medycznej na Uniwersytecie w Edynburgu, miało miejsce wręczenie dyplomu Doktora Honorowego tej uczelni Panu Profesorowi Piotrowi Laidlerowi.
więcej o Prof. Piotr Laidler doktorem honoris causa Uniwersytetu w Edynburgu