Powstał pionierski podręcznik z zakresu ekonomiki zdrowia

14.04.2016
Nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN ukazał się pierwszy, akademicki podręcznik z zakresu ekonomiki zdrowia "Od ekonomii do ekonomiki zdrowia" pod redakcją naukową prof. Stanisławy Golinowskiej z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Publikację współfinansowały ministerstwa Zdrowia oraz Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach dotacji podmiotowej na dofinansowanie zadań projakościowych, którą otrzymał Wydział Nauk o Zdrowiu UJ CM.
więcej o Powstał pionierski podręcznik z zakresu ekonomiki zdrowia
Rusza budżet obywatelski województwa małopolskiego

14.04.2016
Od 15 kwietnia mieszkańcy Małopolski będą mogli zgłaszać zadania do pierwszej edycji budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego. Zwycięskie projekty zostaną ogłoszone 31 lipca. Na realizację projektów przeznaczono 6 mln zł. Po 1 mln zł dla każdego subregionu: tarnowskiego, sądeckiego, podhalańskiego, Małopolski Zachodniej, Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego i miasta Krakowa.
więcej o Rusza budżet obywatelski województwa małopolskiego
Jagielloński Wieczór Filmowy w Baszcie w Przegorzałach
wydarzenie studenckie

Jagielloński Wieczór Filmowy w Baszcie w Przegorzałach

13.04.2016
10 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie filmowe organizowane przez studentów ze Stowarzyszenia All in UJ. Tym razem w Baszcie zamku w Przegorzałach, siedzibie Instytutu Europeistyki UJ oraz Centrum Badań Holokaustu UJ, odbyła się projekcja filmu "Palacz zwłok" Juraja Herza.
więcej o Jagielloński Wieczór Filmowy w Baszcie w Przegorzałach
Uniwersytet Jagielloński otrzymał grant na rozwój studenckich kompetencji

13.04.2016
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosiło wyniki 1. edycji Programu Rozwoju Kompetencji. Uniwersytet Jagielloński, na prowadzenie zajęć kształtujących kompetencje oczekiwane przez pracodawców, otrzymał w nim ponad 1,5 mln zł dofinansowania. Za realizację projektu "StartUJ - program zwiększenia szans na rynku pracy studentów nauk ścisłych i przyrodniczych UJ" będą odpowiedzialne cztery wydziały.
więcej o Uniwersytet Jagielloński otrzymał grant na rozwój studenckich kompetencji
Przekaż 1 procent podatku na rzecz Fundacji "O Zdrowie Dziecka"

13.04.2016
Fundacja Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie "O Zdrowie Dziecka" zachęca do przekazania 1 proc. podatku dochodowego. Wsparcie zostanie przeznaczone na zakup sprzętu medycznego, materiałów medycznych i leków, modernizację szpitalnych pomieszczeń oraz zakup innego wyposażenia poprawiającego warunki pobytu w szpitalnych salach. Fundacji od 2010 roku dzięki wpłatom podatników udało się zebrać ponad 2,1 mln złotych.
więcej o Przekaż 1 procent podatku na rzecz Fundacji "O Zdrowie Dziecka"