Ambasador Irlandii z oficjalną wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
wizyta

Ambasador Irlandii z oficjalną wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

12.01.2016
12 stycznia 2016 r. na najstarszej polskiej uczelni gościł ambasador Irlandii w Polsce dr Gerard Keown.
więcej o Ambasador Irlandii z oficjalną wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
Naukowcy z UJ w nowym składzie Polskiej Komisji Akredytacyjnej
nominacje i promocje

Naukowcy z UJ w nowym składzie Polskiej Komisji Akredytacyjnej

12.01.2016
11 stycznia minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin wręczył nominacje nowym członkom PKA. Przewodniczącym został związany z Uniwersytetem Warszawskim prof. Krzysztof Diks. Natomiast funkcję sekretarza PKA pełnić będzie dr hab. Maria Próchnicka - prodziekan ds. dydaktyki Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ oraz pełnomocnik Rektora UJ ds. doskonalenia jakości kształcenia.
więcej o Naukowcy z UJ w nowym składzie Polskiej Komisji Akredytacyjnej
Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Absolwentów UJ
uroczystość

Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Absolwentów UJ

12.01.2016
Po raz 9. odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. 9 stycznia w auli Collegium Novum obecni byli m.in. prorektorzy UJ: prof. Andrzej Mania, prof. Piotr Laidler i prof. Stanisław Kistryn, przedstawiciele innych krakowskich uczelni, świata nauki i adwokatury oraz duchowieństwa.
więcej o Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Absolwentów UJ
Promocje doktorskie Wydziału Chemii
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Chemii

11.01.2016
Prorektor ds. rozwoju prof. Maria-Jolanta Flis przewodniczyła uroczystym promocjom doktorskim Wydziału Chemii. Uroczystość miała miejsce 7 stycznia 2016 roku w auli Collegium Novum UJ. 27 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Chemii
Alfabet Uniwersytecki - litery E i F
cykle popularyzatorskie

Alfabet Uniwersytecki - litery E i F

08.01.2016
Zrozumienie wielu powszechnie używanych na uczelniach terminów, zarówno współczesnych jak i historycznych, często sprawia problemy i to nie tylko wśród ogółu społeczeństwa, ale nawet wewnątrz samej społeczności akademickiej. Cykl popularyzatorski pt. „Alfabet uniwersytecki" ma za zadanie ułatwić czytelnikom zrozumienie „sekretnego" języka akademickiego, w możliwie przystępny sposób wyjaśniając znaczenie wybranych terminów, a także – o ile to możliwe - ich historyczne pochodzenie, niejednokrotnie sięgające pradawnych korzeni europejskich uniwersytetów.
więcej o Alfabet Uniwersytecki - litery E i F