Promocje doktorskie Wydziału Chemii
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Chemii

11.01.2016
Prorektor ds. rozwoju prof. Maria-Jolanta Flis przewodniczyła uroczystym promocjom doktorskim Wydziału Chemii. Uroczystość miała miejsce 7 stycznia 2016 roku w auli Collegium Novum UJ. 27 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Chemii
Alfabet Uniwersytecki - litery E i F
cykle popularyzatorskie

Alfabet Uniwersytecki - litery E i F

08.01.2016
Zrozumienie wielu powszechnie używanych na uczelniach terminów, zarówno współczesnych jak i historycznych, często sprawia problemy i to nie tylko wśród ogółu społeczeństwa, ale nawet wewnątrz samej społeczności akademickiej. Cykl popularyzatorski pt. „Alfabet uniwersytecki" ma za zadanie ułatwić czytelnikom zrozumienie „sekretnego" języka akademickiego, w możliwie przystępny sposób wyjaśniając znaczenie wybranych terminów, a także – o ile to możliwe - ich historyczne pochodzenie, niejednokrotnie sięgające pradawnych korzeni europejskich uniwersytetów.
więcej o Alfabet Uniwersytecki - litery E i F
Odkrycie biologów z UJ w czasopiśmie "Evolution"
osiągnięcie

Odkrycie biologów z UJ w czasopiśmie "Evolution"

04.01.2016
Artykuł naukowców z Instytutu Nauk o Środowisku UJ dotyczy roli procesów oddechowych chrząszczy w ochronie tych owadów przed szkodliwymi roztoczami.
więcej o Odkrycie biologów z UJ w czasopiśmie "Evolution"
Uniwersytecki Koncert Noworoczny w wykonaniu Filharmonii Dowcipu

31.12.2015
Wejście w nowy - 2016 rok, Uniwersytet Jagielloński uczcił tradycyjnym koncertem. 3 stycznia na widowni Auditorium Maximum zasiedli liczni goście, wśród nich także gospodarz wieczoru rektor UJ prof. Wojciech Nowak, który złożył wszystkim najlepsze życzenia, a liderowi orkiestry, Waldemarowi Malickiemu wręczył na znak pomyślności miniaturę rektorskiego berła.
więcej o Uniwersytecki Koncert Noworoczny w wykonaniu Filharmonii Dowcipu
Studenci i absolwentki UJ wyróżnieni stypendiami Sapere Auso

30.12.2015
W trwającym roku akademickim2015/2016 aż 13 studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego uzyskało stypendia Sapere Auso przyznawane przez Małopolską Fundację Stypendialną. Ponadto dwie absolwentki zostały laureatkami organizowanego przez tę instytucję konkursu na najlepsze prace magisterskie.
więcej o Studenci i absolwentki UJ wyróżnieni stypendiami Sapere Auso