Uniwersytet Jagielloński ponownie zorganizuje Kurs Romański

08.12.2015
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego poinformowało o rozstrzygnięciu konkursu na organizację kursu "Szkoła języka i kultury polskiej dla cudzoziemców - Kurs Romański 2016". Komisja konkursowa po dokonaniu oceny pięciu otrzymanych zgłoszeń, zgodnie z kryteriami podanymi w ogłoszeniu, wskazała Uniwersytet Jagielloński jako organizatora kursu. Resort nauki przekaże na ten cel nieco ponad 25 tys. złotych.
więcej o Uniwersytet Jagielloński ponownie zorganizuje Kurs Romański
Najlepsi pływacy UJ CM odebrali medale

Najlepsi pływacy UJ CM odebrali medale

08.12.2015
W ubiegły piątek na pływalni Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbyły się zawody pływackie o Puchar Przewodniczącego Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. W sportowej rywalizacji wzięło udział 56 zawodników, w tym absolwenci i pracownicy, których wspierała liczna grupa kibiców. Imprezę zorganizowało Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ CM.
więcej o Najlepsi pływacy UJ CM odebrali medale

07.12.2015
W dniach 3 i 4 grudniach br. w auli Collegium Novum odbył się IV Kongres Prawa Medycznego. Jak przekonywali jego uczestnicy, świadomość prawna wśród lekarzy jest co najmniej niewystarczająca. Mimo że w ubiegłych latach sytuacja uległa znacznej poprawie, nadal sporo pozostawia do życzenia, a wiele spraw kierowanych przeciwko lekarzom jest wynikiem nieznajomości prawa przez tych ostatnich.
więcej o Prawnicy i lekarze wspólnie na rzecz bezpiecznego korzystania ze świadczeń zdrowotnych
Kolejna odsłona Dziedzińca Dialogu

04.12.2015
"Orędzie Boga miłosiernego" było temat kolejnego spotkania z cyklu Dziedziniec Dialogu, które odbyło się 3 grudnia w auli Collegium Novum. W rozmowie, którą poprowadził ks. prof. Łukasz Kamykowski, udział wzięli rabin Natan Levy, imam Janusz Aleksandrowicz oraz biskup Grzegorz Ryś. W spotkaniu uczestniczyli prof. Wojciech Nowak, rektor UJ oraz prof. Stanisław Kistryn, prorektor ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych.
więcej o Kolejna odsłona Dziedzińca Dialogu
Targi Mobilności Studentów 2015
studenci wydarzenie studenckie

Targi Mobilności Studentów 2015

04.12.2015
W czwartek 3 grudnia 2015 r., w Auditorium Maximum UJ, odbyły się Targi Mobilności Studentów zorganizowane przez Samorząd Studentów UJ.
więcej o Targi Mobilności Studentów 2015