16.09.2015
W organizowanym corocznie rankingu Quacquarelli Symonds, uznanej na świecie brytyjskiej firmy zajmującej się edukacją i studiami zagranicznymi, Uniwersytet Jagielloński zajął drugie miejsce wśród polskich uczelni.
więcej o Uniwersytet Jagielloński jedną z sześciu polskich uczelni w rankingu QS University Rankings

15.09.2015
W dniu 15 września 2015 r. o godzinie 11.00 w sali audytoryjnej na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ odbyło się seminarium podsumowujące realizację projektu pn. „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury dydaktycznej na kierunkach przyrodniczych i ścisłych UJ".
więcej o Infrastruktura dydaktyczna na kierunkach przyrodniczych i ścisłych została rozbudowana
relacja

15.09.2015
W środę 9 września w siedzibie COST Association (European Cooperation in Science and Technology) w Brukseli odbyło się spotkanie przedstawicieli konferencji rektorów z Francji (CPU), Holandii (VSNU), Niemiec (HRK), Polski (KRASP) i Węgier (MRK) poświęcone analizie sytuacji rzadkich dyscyplin w nauce i edukacji. W rozmowach uczestniczyli także przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz Europejskiego Zrzeszenia Uniwersytetów (EUA).
więcej o Prof. Stanisław Kistryn na spotkaniu przedstawicieli konferencji rektorów z krajów UE
Pobiegli dla małych pacjentów
relacja

Pobiegli dla małych pacjentów

14.09.2015
Ponad 1500 biegaczy i 142 tys. złotych dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie - to bilans sobotniego Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco Dzieciom. Imprezę zorganizowano już po raz czwarty. Tegoroczna edycja okazała się rekordowa zarówno pod względem frekwencji, jak i pozyskanych środków.
więcej o Pobiegli dla małych pacjentów

11.09.2015
Europejskie Stowarzyszenie Uniwersytetów (European Universities Association, EUA), do którego należy Uniwersytet Jagielloński, wystosowało oświadczenie w związku z trwającymi pracami nad projektem budżetu Unii Europejskiej na rok 2016.
więcej o Oświadczenie EUA ws. programu Horyzont 2020 w budżecie Unii Europejskiej na rok 2016