„Dotknij kultury 2015" - wideoreportaż

24.07.2015
„Dotknij kultury" to inicjatywa Uniwersytetu Jagiellońskiego na rzecz łączenia różnych grup osób, bez względu na niepełnosprawność, wiek, przekonania czy pochodzenie.
więcej o „Dotknij kultury 2015" - wideoreportaż
Prawie 23 mln zł na badania międzydziedzinowe

23.07.2015
W rozstrzygniętym konkursie "Symfonia 3" cztery z sześciu wyłonionych projektów będzie realizowanych przez naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego. Narodowe Centrum Nauki (NCN) przeznaczy na ten cel 22,9 mln zł. Zgłaszane do konkursu badania musiały wyróżniać się najwyższą jakością i odważnym przekraczaniem granic pomiędzy różnymi dziedzinami nauki, a także przyczyniać się do tworzenia nowych wartości w nauce.
więcej o Prawie 23 mln zł na badania międzydziedzinowe

23.07.2015
25 kwietnia 2015r. z płyty lotniska aeroklubu we Włocławku do granicy atmosfery wystartowała międzyuczelniana misja JADE realizowana w ramach konkursu Global Space Balloon Challenge.
więcej o Projekt koordynowany przez badaczkę z UJ wygrał konkurs Global Space Balloon Challenge
Gwiazdy NBA odwiedziły Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie

17.07.2015
W czwartek 16 lipca br. Marcin Gortat wraz z innymi zawodnikami ligi National Basketball Association (NBA) złożył wizytę pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Spotkanie, które odbyło się w sali rehabilitacyjnej Zakładu Fizjoterapii, zorganizowała fundacja najlepszego polskiego koszykarza.
więcej o Gwiazdy NBA odwiedziły Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie
Dr Piotr Hydzik w RMF FM o zagrożeniu,<br /> jakie niosą dopalacze

Dr Piotr Hydzik w RMF FM o zagrożeniu,
jakie niosą dopalacze

15.07.2015
- Dopalacze zawierają substancje aktywne, których działanie może być znacznie silniejsze niż w przypadku naturalnych, zakazanych narkotyków. Działają szybko, ale przez krótki czas, co sprawia, że osoby pod ich wpływem mają pokusę, by zażywać więcej i więcej. Nie mają też kontroli nad tym, ile zażywają, bo o żadnych konkretnych dawkach nie ma mowy - mówił w rozmowie z red. Grzegorzem Jasińskim dr Piotr Hydzik ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
więcej o Dr Piotr Hydzik w RMF FM o zagrożeniu,
jakie niosą dopalacze