Wyniki sortowane według etykiety: nagrody

Nagroda "Studiów Źródłoznawczych" dla prof. Stanisława Sroki

Nagroda "Studiów Źródłoznawczych" dla prof. Stanisława Sroki

15.12.2020
Jury Nagrody "Studiów Źródłoznawczych" im. Stefana K. Kuczyńskiego - przyznawanej za polskie książki z dziedziny źródłoznawstwa i nauk pomocniczych historii oraz za książkowe edycje źródłowe dotyczące czasów od średniowiecza do XX wieku - wskazało autorów najlepszych publikacji wydanych w 2019 roku. W kategorii edycje źródłowe i pomoce naukowe zwyciężył prof. Stanisław Sroka, dziekan Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Nagroda "Studiów Źródłoznawczych" dla prof. Stanisława Sroki
Uczona z UJ nagrodzona przez Polskie Towarzystwo Chemiczne

Uczona z UJ nagrodzona przez Polskie Towarzystwo Chemiczne

14.12.2020
Prof. Małgorzata Barańska z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego została laureatką Nagrody im. prof. Wojciecha Świętosławskiego. Wyróżnienie to od 2013 roku przyznaje Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Chemicznego (PTCh) za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie chemii, technologii chemicznej i nauk pokrewnych. Symboliczne wręczenie nagród odbędzie się w formule online w najbliższy czwartek.
więcej o Uczona z UJ nagrodzona przez Polskie Towarzystwo Chemiczne
Następni naukowcy z UJ nagrodzeni przez Polską Akademię Nauk

Następni naukowcy z UJ nagrodzeni przez Polską Akademię Nauk

11.12.2020
Wydział I Nauk Humanistycznych i Społecznych Polskiej Akademii Nauk nagrodził kolejnych, wybitnych przedstawicieli społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego - profesorów Andrzeja Manię, przez lata związanego z Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politycznych oraz Bartosza Brożka i Tomasza Palmirskiego z Wydziału Prawa i Administracji.
więcej o Następni naukowcy z UJ nagrodzeni przez Polską Akademię Nauk
Prace naukowe powstałe na WPiA UJ nagrodzone przez UP RP

Prace naukowe powstałe na WPiA UJ nagrodzone przez UP RP

02.12.2020
Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (UP RP) ogłosił wyniki 18. konkursu na najlepszą pracę na temat własności intelektualnej. W gronie laureatów znalazło się pięcioro pracowników naukowych oraz studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ).
więcej o Prace naukowe powstałe na WPiA UJ nagrodzone przez UP RP
PAN i jej wydziały nagrodziły wybitnych naukowców i studentów UJ

PAN i jej wydziały nagrodziły wybitnych naukowców i studentów UJ

25.11.2020
Jak co roku poszczególne wydziały Polskiej Akademii Nauk (PAN) przyznają nagrody naukowe. Poznaliśmy już nazwiska pierwszych laureatów. Wśród nich są pracownicy naukowi oraz studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o PAN i jej wydziały nagrodziły wybitnych naukowców i studentów UJ