Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Studentka z UJ stworzyła chatbota rozpoznającego zaburzenia psychiczne

24.01.2024
Patrycja Machno, obecnie studentka piątego roku medycyny na Uniwersytecie Jagiellońskim, oraz Zofia Smoleń, studentka data science w École Polytechnique w Paryżu, stworzyły narzędzie wykorzystujące sztuczną inteligencję, które rozpoznaje zaburzenia psychiczne oraz pomaga znaleźć ich rozwiązanie, wskazując nie tylko właściwego specjalistę z największym doświadczeniem w leczeniu tych problemów, ale także metodę terapii. Nowe rozwiązanie poprawia jakość i dostępność psychoterapii, zwiększa również jej efektywność.
więcej o Studentka z UJ stworzyła chatbota rozpoznającego zaburzenia psychiczne
Za nami premierowa edycja Targów Humanistyki Cyfrowej UJ

22.01.2024
W dniach 19 i 20 stycznia 2024 roku odbyły się pierwsze z cyklu Targi Humanistyki Cyfrowej UJ zorganizowane przez Jagiellońskie Centrum Humanistyki Cyfrowej i Projekt Flagowy Digital Humanities Lab. Wydarzenie w sali wykładowej Wydziału Filologicznego otworzył prorektor UJ ds. dydaktyki prof. Armen Edigarian.
więcej o Za nami premierowa edycja Targów Humanistyki Cyfrowej UJ
Wydział Chemii UJ będzie działał na rzecz zrównoważonego rozwoju

22.01.2024
Na Wydziale Chemii UJ zainaugurowało działalność Regionalne Centrum Eksperckiego Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju Polska Południowa (RCE PP). Podczas spotkania, które miało charakter walnego zgromadzenia, przedstawiciele instytucji je tworzących wybrali radę programową, zaakceptowali tworzenie zespołów tematycznych, w ramach których prowadzone będą prace oraz wytyczyli plan działań na najbliższy czas.
więcej o Wydział Chemii UJ będzie działał na rzecz zrównoważonego rozwoju
Nie żyje profesor Krystyna Dyrek. Była prorektorem UJ

16.01.2024
Wspólnota akademicka Uniwersytetu Jagiellońskiego z głębokim żalem zawiadamia, że 12 stycznia 2024 roku odeszła od nas na zawsze Krystyna Dyrek - wybitna uczona, profesor w Zakładzie Chemii Nieorganicznej, prodziekan Wydziału Chemii w latach 1984-1990, prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego (1990-1993). Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy piątek na cmentarzu Rakowickim.
więcej o Nie żyje profesor Krystyna Dyrek. Była prorektorem UJ
Prof. Pyrć w zespole ds. zagrożeń związanych z chorobami zakaźnymi

15.01.2024
"Naszym zadaniem będzie monitorowanie zagrożeń dla Polski i Polaków oraz doradztwo w zakresie epidemiologii, profilaktyki, diagnostyki i terapii" - napisał w mediach społecznościowych prof. Krzysztof Pyrć z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ, który został członkiem ministerialnego zespołu do spraw monitorowania i oceny sytuacji dotyczącej zagrożeń związanych z chorobami zakaźnymi.
więcej o Prof. Pyrć w zespole ds. zagrożeń związanych z chorobami zakaźnymi