Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Grzegorz Łukasiewicz uhonorowany przez Polski Komitet Optoelektroniki

04.01.2024
Doktorant Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ otrzymał nagrodę Polskiego Komitetu Optoelektroniki za najlepszą pracę dyplomową z zakresu optoelektroniki. Praca "Poszukiwania ultralekkiej ciemnej materii za pomocą sieci czujników kwantowych nowej generacji", której promotorem był prof. Szymon Pustelny, została nagrodzona, mimo że jej główny ciężar leżał w badaniach podstawowych, a nie w pracach inżynierskich.
więcej o Grzegorz Łukasiewicz uhonorowany przez Polski Komitet Optoelektroniki
"<span lang='en'>Nature Communications</span>" donosi o badaniach fizyków z UJ

"Nature Communications" donosi o badaniach fizyków z UJ

03.01.2024
Prestiżowe czasopismo "Nature Communications" opublikowało wynik najdokładniejszego na świecie testu symetrii między materią i antymaterią w atomie pozytonium wykonanego przez Zespół J-PET kierowany przez prof. Pawła Moskala z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przygotowanie aparatury, wykonanie doświadczeń i analiza danych trwały aż 7 lat.
więcej o "Nature Communications" donosi o badaniach fizyków z UJ
Trzy polsko-francuskie projekty badawcze zrealizują naukowcy z UJ

03.01.2024
Dr Vittorio Canale z Wydziału Farmaceutycznego, dr Katarzyna Majzner z Wydziału Chemii oraz dr Grzegorz Zając z Jagiellońskiego Centrum Rozwoju Leków zostali laureatami programu badań naukowych PHC Polonium, prowadzonego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Jego celem jest wsparcie mobilności naukowców i pogłębienie współpracy naukowej między Polską i Francją.
więcej o Trzy polsko-francuskie projekty badawcze zrealizują naukowcy z UJ

02.01.2024
Studentka z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego udowodniła, że w Europie wśród studentek nie ma sobie równych. Podczas rozegranych we włoskiej Val di Zoldo Akademickich Mistrzostw Europy w sportach zimowych zdobyła złoty medal w slalomie kobiet, a w slalomie gigancie zajęła drugie miejsce.
więcej o Maja Chyla na szczycie podium Akademickich Mistrzostw Europy w sportach zimowych
Nagrody za prace z zakresu ochrony klienta na rynku finansowym

02.01.2024
Komisja konkursowa, w której składzie znaleźli się eksperci z zakresu ochrony klientów podmiotów rynku finansowego reprezentujący różne ośrodki naukowe w Polsce, podjęła decyzję w sprawie rozstrzygnięcia VI Konkursu o Nagrodę Rzecznika Finansowego. W gronie laureatów znaleźli się autorzy prac obronionych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ).
więcej o Nagrody za prace z zakresu ochrony klienta na rynku finansowym