Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

W Szpitalu Uniwersyteckim szkolą się lekarze z całego świata

30.10.2023
Szpital Uniwersytecki w Krakowie jest miejscem, w którym spotyka się międzynarodowe środowisko diabetologów. Specjaliści z Oddziału Chorób Metabolicznych i Diabetologii SU oraz Ośrodka Zaawansowanych Technologii Diabetologicznych UJ CM stanowią zespół, który został powołany jako międzynarodowy ośrodek CEMA Diabetes Training Center i szkolą lekarzy z kilku kontynentów w zakresie leczenia cukrzycy typu 1 przy użyciu najnowszych technologii.
więcej o W Szpitalu Uniwersyteckim szkolą się lekarze z całego świata
Wydawnictwo UJ wyróżnione na Targach Książki w Krakowie

30.10.2023
W ubiegły piątek w trakcie uroczystego otwarcia 26. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie ogłoszono wyniki konkursu o Nagrodę Gaudeamus, którego celem jest promowanie i wyróżnienie uczelnianych oficyn wydawniczych. Jedno z wyróżnień przypadło Wydawnictwu Uniwersytetu Jagiellońskiego za publikację dr Magdaleny Komorowskiej "Piotrkowczykowie. Z dziejów drukarstwa krakowskiego przełomu XVI i XVII wieku".
więcej o Wydawnictwo UJ wyróżnione na Targach Książki w Krakowie
Uniwersytet Jagielloński nagrodzony w konkursie "Kraków bez barier"

27.10.2023
Trzy nagrody główne przyznano Uniwersytetowi Jagiellońskiemu w 16. edycji konkursu "Kraków bez barier". Plebiscyt od kilkunastu lat pomaga promować dobre praktyki, innowacje i rozwiązania architektoniczne, a także inicjatywy, postawy i przedsięwzięcia, które osobom z niepełnosprawnościami pozwalają uczestniczyć w życiu miasta i pełniej korzystać z oferty różnych instytucji i firm.
więcej o Uniwersytet Jagielloński nagrodzony w konkursie "Kraków bez barier"
Badacze z UJ przeprowadzili udany eksperyment z zakresu fizyki ultrazimnej

27.10.2023
W Zakładzie Fotoniki Instytutu Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego wytworzono kondensat Bosego-Einsteina atomów rubidu 87 w rekordowo niskiej temperaturze 70 nanokelwinów - najniższej dotąd uzyskanej w Polsce.
więcej o Badacze z UJ przeprowadzili udany eksperyment z zakresu fizyki ultrazimnej
W <span lang="la">Collegium Novum</span> wręczono Nagrodę im. prof. Alicji Helman
nagrody

W Collegium Novum wręczono Nagrodę im. prof. Alicji Helman

27.10.2023
Dr Emil Sowiński z Uniwersytetu Łódzkiego (UŁ) odebrał w czwartek 26 października Nagrodę im. prof. Alicji Helman za najlepszą pracę doktorską z zakresu filmoznawstwa obronioną w 2022 roku. Celem zwycięskiej rozprawy była charakterystyka działalności Studia Filmowego im. Karola Irzykowskiego w latach 1981-2005. O wyborze laureata decydowała kapituła, której przewodniczy rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel.
więcej o W Collegium Novum wręczono Nagrodę im. prof. Alicji Helman