Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Na UJ odbyło się ogłoszenie nazwisk finalistów Nagrody Goncourtów

25.10.2023
Przyznawana nieprzerwanie od 1903 r. Nagroda Goncourtów to prestiżowa francuska nagroda literacka, którą honorowany jest autor najlepszego w danym roku utworu prozaicznego. W tym roku jury Nagrody po raz pierwszy obradowało w pełnym składzie poza granicami Francji. W Krakowie członkowie Akademii Goncourtów dokonali ostatniej selekcji książek, a ogłoszenie nazwisk czterech finalistów odbyło się w auli Collegium Maius UJ.
więcej o Na UJ odbyło się ogłoszenie nazwisk finalistów Nagrody Goncourtów
Naukowcy z UJ CM i AGH zidentyfikowali nowe markery otyłości

25.10.2023
W "Biochimica et Biophysica Acta" i "International Journal of Molecular Sciences" opublikowano wyniki badań zespołu dr hab. Magdaleny Szczerbowskiej-Boruchowskiej z Katedry Fizyki Medycznej i Biofizyki Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH i dr hab. Agaty Ziomber-Lisiak z Katedry Patofizjologii UJ CM, których celem było poszukiwanie nowych markerów wykrywania tzw. wczesnej otyłości.
więcej o Naukowcy z UJ CM i AGH zidentyfikowali nowe markery otyłości
Wizyta ambasadora Francji w Uniwersytecie Jagiellońskim

24.10.2023
24 października Uniwersytet Jagielloński odwiedził ambasador Republiki Francuskiej w Polsce Étienne de Montaigne de Poncins. Spotkanie, w którym wzięli udział rektor UJ prof. Jacek Popiel oraz prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec, odbyło się w gabinecie rektora w Collegium Novum.
więcej o Wizyta ambasadora Francji w Uniwersytecie Jagiellońskim
UJ zacieśnia relacje z Koreą Południową

23.10.2023
23 października Collegium Novum UJ odwiedził ambasador Republiki Korei Hoonmin Lim, którego w swoim gabinecie przyjął rektor UJ prof. Jacek Popiel wraz z prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorotą Malec. W programie wizyty znalazł się również między innymi wykład w języku angielskim w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ oraz zwiedzanie najstarszego uniwersyteckiego budynku - Collegium Maius.
więcej o UJ zacieśnia relacje z Koreą Południową
Nagroda Naukowa "Polityki" dla dr. Kamila Mamaka
nagrody

Nagroda Naukowa "Polityki" dla dr. Kamila Mamaka

23.10.2023
Dr Kamil Mamak z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, który pracuje również na Uniwersytecie Helsińskim, został jednym z pięciu laureatów Nagród Naukowych "Polityki". Pozostali uhonorowani reprezentują Instytut Psychologii PAN, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Warszawski oraz Centrum Technologii Kosmicznych Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa. Nagrody przyznano po raz 23.
więcej o Nagroda Naukowa "Polityki" dla dr. Kamila Mamaka