Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Promocje habilitacyjne dyscypliny nauki medyczne
nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne dyscypliny nauki medyczne

31.05.2023
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym naukowców w dyscyplinie nauki medyczne, które odbyły się we wtorek 30 maja w auli Collegium Maius UJ. 9 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne dyscypliny nauki medyczne
UJ uczestniczy w rozwoju elektrochemicznego magazynowania energii

31.05.2023
W ubiegły poniedziałek pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska został podpisany list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie elektrochemicznego magazynowania energii. Dokument podpisali przedstawiciele spółek skarbu państwa oraz wybranych uczelni, w tym Uniwersytetu Jagiellońskiego, który reprezentował prorektor UJ ds. badań naukowych prof. Piotr Kuśtrowski.
więcej o UJ uczestniczy w rozwoju elektrochemicznego magazynowania energii
Startuje rekrutacja. Przyszli studenci mają do wyboru ponad 270 kierunków

31.05.2023
1 czerwca w samo południe wystartuje rekrutacja na studia w roku akademickim 2023/2024. Najważniejsze informacje dotyczące oferty dydaktycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz szczegóły dotyczące kryteriów przyjęć, wymaganych dokumentów i terminów przedstawili dziś na konferencji prasowej rektor UJ prof. Jacek Popiel, prorektor UJ ds. dydaktyki prof. Armen Edigarian i kierownik Działu Rekrutacji na Studia UJ Kamil Gajęcki.
więcej o Startuje rekrutacja. Przyszli studenci mają do wyboru ponad 270 kierunków
Linia CIRI w uniwersyteckim synchrotronie ma nowy mikroskop

30.05.2023
Firma Photothermal Spectroscopy Corp (PSC) zakończyła instalację mikroskopu mIRage-LS, Submicron Multimodal (IR+Raman+FL) na linii badawczej Chemical InfraRed Imaging (CIRI) w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS. Urządzenie oferuje obrazowanie submikronowe i spektroskopię IR + Raman w połączeniu z możliwością obrazowania fluorescencji w szerokim polu.
więcej o Linia CIRI w uniwersyteckim synchrotronie ma nowy mikroskop
Naukowcy z zagranicy będą prowadzić swoje badania na UJ

29.05.2023
9 projektów z łącznym budżetem 9 milionów złotych zrealizują badacze, którzy przyjadą do Uniwersytetu Jagiellońskiego w ramach konkursu POLONEZ BIS 3. Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki 3. i jednocześnie ostatniej jego odsłony. Nagrodzeni naukowcy wcześniej pracowali m.in. na Uniwersytecie Harvarda, Uniwersytecie w Tartu czy w Instytucie Psycholingwistyki im. Maxa Plancka.
więcej o Naukowcy z zagranicy będą prowadzić swoje badania na UJ