Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Prof. Marta Soniewicka powołana do Naczelnej Komisji Bioetycznej

05.06.2023
Minister Zdrowia Adam Niedzielski na wniosek prezesa Agencji Badań Medycznych powołał członków Naczelnej Komisji Bioetycznej, odpowiedzialnej m.in. za sporządzanie ocen etycznych badań klinicznych. W gronie nowo mianowanych jest dr hab. Marta Soniewicka, prof. UJ z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ).
więcej o Prof. Marta Soniewicka powołana do Naczelnej Komisji Bioetycznej
Naukowiec z WSMiP UJ członkiem zarządu stowarzyszenia EADI

05.06.2023
Dr hab. Marcin Grabowski, dyrektor Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju, został członkiem Komitetu Zarządzającego European Association of Development and Training Institutes (EADI), będzie pełnił przy tym funkcję skarbnika stowarzyszenia. Został również mianowany członkiem Komitetu Wykonawczego, w którym będzie reprezentował Polskę.
więcej o Naukowiec z WSMiP UJ członkiem zarządu stowarzyszenia EADI
KRASP reaguje na wypowiedzi i działania Przemysława Czarnka

02.06.2023
Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) wyraziła stanowczy sprzeciw wobec wypowiedzi i działań ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Zdaniem autorów stanowiska ograniczają one konstytucyjnie gwarantowane wolności prowadzenia badań naukowych oraz ogłaszania ich wyników. Ponadto, działania te zagrażają autonomii polskich instytucji akademickich, prowadząc do podporządkowania ich interesom politycznym.
więcej o KRASP reaguje na wypowiedzi i działania Przemysława Czarnka
Tadeusz Popiela profesorem honorowym Uniwersytetu Jagiellońskiego
uroczystość

Tadeusz Popiela profesorem honorowym Uniwersytetu Jagiellońskiego

02.06.2023
2 czerwca, podczas uroczystego posiedzenia Senatu UJ w auli Collegium Novum, do grona profesorów honorowych najstarszej polskiej uczelni dołączył profesor Tadeusz Popiela - jeden z najwybitniejszych polskich lekarzy, którego dorobek naukowy jest unikalny i przyczynił się do nowatorskich metod leczenia chirurgicznego wielu schorzeń układu pokarmowego. Ten znamienity uczony jest dopiero 21. osobą, której nadano ten tytuł.
więcej o Tadeusz Popiela profesorem honorowym Uniwersytetu Jagiellońskiego
Ambasador Łotwy odwiedził Uniwersytet Jagielloński

02.06.2023
2 czerwca Uniwersytet Jagielloński odwiedził ambasador Republiki Łotewskiej w Polsce Juris Poikāns w towarzystwie radczyni ambasady Ingi Ozoliņy. W imieniu rektora UJ gości przyjął w Collegium Novum prof. Piotr Jedynak, prorektor UJ ds. polityki kadrowej i finansowej.
więcej o Ambasador Łotwy odwiedził Uniwersytet Jagielloński