Wyniki sortowane według etykiety: uroczystość

Medal "Plus ratio quam vis" dla prof. Leah Wortham

Medal "Plus ratio quam vis" dla prof. Leah Wortham

12.06.2017
Prof. Leah Wortham odebrała złoty medal "Plus ratio quam vis" z rąk prorektor UJ ds. rozwoju prof. Doroty Malec podczas uroczystego zakończenia tegorocznej edycji Szkoły Prawa Amerykańskiego, które odbyło się 12 czerwca w auli Collegium Maius UJ.
więcej o Medal "Plus ratio quam vis" dla prof. Leah Wortham
Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodzi 35. urodziny

Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodzi 35. urodziny

06.06.2017
6 czerwca 2017 r. w auli Auditorium Maximum UJ odbyła się uroczystość jubileuszowa 35-lecia Jagiellońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - jednostki pozawydziałowej, której celem jest upowszechnianie kształcenia ustawicznego wśród osób nieaktywnych zawodowo, które ukończyły 60. rok życia i deklarują chęć rozwoju intelektualnego.
więcej o Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodzi 35. urodziny
25-lecie Funduszu Stypendialnego SYLFF na UJ

25-lecie Funduszu Stypendialnego SYLFF na UJ

17.05.2017
W środę 17 maja w najstarszej siedzibie Uniwersytetu Jagiellońskiego miały miejsce obchody jubileuszu 25. rocznicy ustanowienia Funduszu Stypendialnego im. Ryoichi Sasakawa dla Młodych Liderów w krakowskiej Alma Mater. Uroczyste powitanie zaproszonych gości odbyło się w auli Collegium Maius UJ.
więcej o 25-lecie Funduszu Stypendialnego SYLFF na UJ
Uniwersytet Jagielloński świętuje 653. rocznicę założenia

Uniwersytet Jagielloński świętuje 653. rocznicę założenia

12.05.2017
12 maja 1364 roku król Kazimierz Wielki wystawił przywilej fundacyjny powołujący w Krakowie do życia pierwszy polski uniwersytet - studium generale. Uczelnia składała się z trzech wydziałów: sztuk wyzwolonych, medycyny i prawa. Po wiekach burzliwej historii, w 1817 roku przyjęła obecną nazwę - Uniwersytet Jagielloński. Dzisiaj data 12 maja obchodzona jest przez społeczność akademicką naszej uczelni jako Święto Uniwersytetu.
więcej o Uniwersytet Jagielloński świętuje 653. rocznicę założenia
Budowa Nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego na półmetku

Budowa Nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego na półmetku

11.05.2017
Stan surowy otwarty można uznać za zrealizowany – poinformował profesor Tomasz Grodzicki, prorektor ds. Collegium Medicum UJ. – W przededniu święta Uczelni wieszamy wiechę na nowej siedzibie uniwersyteckiego szpitala – dodał. 11 maja br. środowisko akademickie, przedstawiciele władz miasta i województwa świętowali finisz kolejnego etapu budowy Nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie–Prokocimiu.
więcej o Budowa Nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego na półmetku