Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Polsko-chińskie badania nad redukcją emisji gazów cieplarnianych

Polsko-chińskie badania nad redukcją emisji gazów cieplarnianych

29.04.2019
Prof. Wojciech Macyk z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał grant w 1. edycji konkursu Sheng na polsko-chińskie badania podstawowe, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Nauki (NCN) oraz National Natural Science Foundation of China (NSFC). Głównym celem zwycięskiego projektu jest opracowanie fotokatalizatorów do wydajnego wytwarzania paliw słonecznych w wyniku jedno- i wieloelektronowej redukcji dwutlenku węgla.
więcej o Polsko-chińskie badania nad redukcją emisji gazów cieplarnianych
Kolejni badacze z UJ laureatami konkursu FNP [AKTUALIZACJA]

Kolejni badacze z UJ laureatami konkursu FNP [AKTUALIZACJA]

24.04.2019
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) poinformowała, że zostały zaktualizowane wyniki konkursu Team-Net. Po zwiększeniu alokacji, liczba projektów zakwalifikowanych do finansowania wzrosła do 11. W dwóch z nich kierownikami będą badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 4 kolejnych najstarsza polska uczelnia jest członkiem konsorcjów naukowych.
więcej o Kolejni badacze z UJ laureatami konkursu FNP [AKTUALIZACJA]
Projekt WMiI UJ uzyskał finansowanie w ramach konkursu NCBR TANGO 3

Projekt WMiI UJ uzyskał finansowanie w ramach konkursu NCBR TANGO 3

12.04.2019
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnęło konkurs TANGO 3, który realizowany jest w ramach współpracy z Narodowym Centrum Nauki. Założeniem konkursu jest wsparcie jednostek naukowych, które podejmują działania dotyczące praktycznego wykorzystania uzyskanych wyników badań podstawowych.
więcej o Projekt WMiI UJ uzyskał finansowanie w ramach konkursu NCBR TANGO 3
Kolejni naukowcy z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura 2

Kolejni naukowcy z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura 2

10.04.2019
6 młodych naukowców prowadzących badania na naszej uczelni dołączyło do grona laureatów konkursu Miniatura 2. Tym samym liczba pracowników naukowych z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy otrzymali dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty Narodowego Centrum Nauki wzrosła do 44.
więcej o Kolejni naukowcy z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura 2
NAWA wesprze współpracę UJ z absolwentami zagranicznymi

NAWA wesprze współpracę UJ z absolwentami zagranicznymi

29.03.2019
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) ogłosiła wyniki programu International Alumni, którego celem jest m. in. wsparcie uczelni w rozwoju długofalowych relacji z zagranicznymi absolwentami, wykorzystaniu ich wiedzy i doświadczeń w procesach edukacyjnych oraz budowaniu we współpracy z nimi marki polskich instytucji za granicą.
więcej o NAWA wesprze współpracę UJ z absolwentami zagranicznymi