Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Badacze z UJ będą prowadzić badania w renomowanych uczelniach

Badacze z UJ będą prowadzić badania w renomowanych uczelniach

25.02.2019
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej poinformowała o rozstrzygnięciu pierwszego naboru wniosków w Programie im. Bekkera. Stypendia pokrywające koszty pobytu w renomowanych ośrodkach naukowych za granicą otrzyma 13 naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Będą oni realizować swoje projekty w Stanach Zjednoczonych, Australii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i we Włoszech.
więcej o Badacze z UJ będą prowadzić badania w renomowanych uczelniach
Badacze z UJ współautorami nowej mapy nieba [ZDJĘCIA+WIDEO]

Badacze z UJ współautorami nowej mapy nieba [ZDJĘCIA+WIDEO]

19.02.2019
Międzynarodowy zespół złożony z ponad 200 astronomów z 18 krajów opublikował dane pochodzące z pierwszej fazy nowego, realizowanego przy pomocy interferometru LOFAR, wielkiego radiowego przeglądu nieba o niespotykanej dotychczas czułości. Opublikowane mapy radiowego nieba ukazują setki tysięcy dotychczas nieznanych galaktyk i rzucają nowe światło na wiele problemów współczesnej astrofizyki, takich jak fizyka czarnych dziur czy ewolucja gromad galaktyk.
więcej o Badacze z UJ współautorami nowej mapy nieba [ZDJĘCIA+WIDEO]
Ponad 42 mln zł trafi do naukowców z UJ w wyniku rozstrzygnięcia konkursów NCN

Ponad 42 mln zł trafi do naukowców z UJ w wyniku rozstrzygnięcia konkursów NCN

Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło konkursy
Maestro 10, Sonata Bis 8 i Harmonia 10. W ich wyniku finansowanie uzyskało 21 projektów prowadzonych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kwota wsparcia przekroczyła 42,1 mln zł.
więcej o Ponad 42 mln zł trafi do naukowców z UJ w wyniku rozstrzygnięcia konkursów NCN
Badacze z UJ laureatami międzynarodowego konkursu sieci HERA

Badacze z UJ laureatami międzynarodowego konkursu sieci HERA

15.02.2019
Próba przezwyciężenia ciążących na Romach stereotypów i porównawcze studium europejskich festiwali muzycznych jako przestrzeni umożliwiających spotkania z różnorodnością - to tematy projektów, w których uczestniczyć będą dr hab. Anna Piotrowska i dr Karolina Golemo z Uniwersytetu Jagiellońskiego w ramach konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki (NCN) wraz z siecią Humanities in the European Research Area (HERA).
więcej o Badacze z UJ laureatami międzynarodowego konkursu sieci HERA
Prestiżowe wyróżnienie dla dr. hab. Michała Pędziwiatra, prof. UJ

Prestiżowe wyróżnienie dla dr. hab. Michała Pędziwiatra, prof. UJ

13.02.2019
Dr hab. Michał Pędziwiatr, prof. UJ z Kliniki Chirurgii Endoskopowej, Metabolicznej oraz Nowotworów Tkanek Miękkich II Katedry Chirurgii UJ CM otrzymał stypendium Internationales Gaststipendium - prestiżowe wyróżnienie Niemieckiego Towarzystwa Chirurgii (Deutsche Gesselschaft für Chirurgie).
więcej o Prestiżowe wyróżnienie dla dr. hab. Michała Pędziwiatra, prof. UJ