Wyniki sortowane według etykiety: sport

Akademicki Związek Sportowy UJ podsumował sezon 2021/2022

Akademicki Związek Sportowy UJ podsumował sezon 2021/2022

27.06.2022
Akademickie Mistrzostwa Polski (AMP) sezon 2021-2022 za nami. UJ osiągnął bardzo dobry wynik, zdobywając 1994,5 punktów, tym samym zajmując w klasyfikacji generalnej 8. miejsce na 130 sklasyfikowanych uczelni. Wśród uniwersytetów zajęliśmy 3. miejsce. Wystartowaliśmy w 43 spośród 48 dyscyplin, a do rozgrywek zgłoszonych zostało ponad 300 studentów i pracowników najstarszej polskiej uczelni.
więcej o Akademicki Związek Sportowy UJ podsumował sezon 2021/2022
Piłkarki Uniwersytetu Jagiellońskiego najlepsze w kraju

Piłkarki Uniwersytetu Jagiellońskiego najlepsze w kraju

10.06.2022
Uniwersytet Jagielloński Akademickim Mistrzem Polski w piłce nożnej kobiet. Rozegrany w dniach 5-8 czerwca w Poznaniu turniej był pierwszym startem "Jagiellonek" w tej dyscyplinie i od razu zakończył się złotymi medalami - w klasyfikacji generalnej oraz kategorii uniwersytetów.
więcej o Piłkarki Uniwersytetu Jagiellońskiego najlepsze w kraju
Udany występ reprezentacji UJ w AMP w jeździectwie

Udany występ reprezentacji UJ w AMP w jeździectwie

31.05.2022
Klub "Lider" w Radzionkowie był gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w jeździectwie. Uniwersytet Jagielloński reprezentowała liczna drużyna. Niestety pogoda nie była sprzyjająca, deszcze i silny wiatr zdecydowanie utrudniały starty, jednak mimo przeciwności członkowie naszej reprezentacji świetnie uporali się z trudnościami, dzięki czemu do niedzielnych finałów zakwalifikowała się większość zawodników.
więcej o Udany występ reprezentacji UJ w AMP w jeździectwie
Reprezentantki UJ najlepsze podczas AMP w trójboju siłowym

Reprezentantki UJ najlepsze podczas AMP w trójboju siłowym

10.05.2022
Zwycięstwem Uniwersytetu Jagiellońskiego w klasyfikacji generalnej kobiet zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski (AMP) w trójboju siłowym klasycznym, które w ubiegły weekend były rozgrywane w Katowicach. Dwudniowa impreza organizowana przez Uniwersytet Śląski skupiła 318 zawodników i 146 zawodniczek rywalizujących w przysiadzie ze sztangą, wyciskaniu na leżąco oraz w martwym ciągu.
więcej o Reprezentantki UJ najlepsze podczas AMP w trójboju siłowym
Zakopane: Trzy medale dla studentek UJ w narciarstwie alpejskim

Zakopane: Trzy medale dla studentek UJ w narciarstwie alpejskim

10.03.2022
W ubiegły weekend na zakopiańskiej Harendzie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim. W trzydniowych zawodach uczestniczyło ponad 400 zawodników z 46 uczelni, w tym z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nasze reprezentantki wywalczyły jeden złoty i dwa srebrne medale.
więcej o Zakopane: Trzy medale dla studentek UJ w narciarstwie alpejskim