перейти до основного змісту

osiągnięcie

Wyróżnienia dla studentów z UJ CM

14.06.2018
Jakub Krężel oraz Paulina Kłapacz – otrzymali kolejno pierwsze i trzecie miejsce – za prace prezentowane na sesjach plakatowych zorganizowanych w ramach XIII Międzynarodowej Studenckiej Konferencji Kardiologicznej, która odbyła się 7 czerwca br. w Zabrzu.
Читати ще o Wyróżnienia dla studentów z UJ CM
Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

13.06.2018
Kierunek studiów drugiego stopnia chemia medyczna bazuje na solidnych podstawach z zakresu chemii oraz dodatkowo obejmuje wybrane zagadnienia z zakresu nauk biologicznych, medycznych i farmaceutycznych. Jego absolwenci będą posiadali interdyscyplinarne wykształcenie w dziedzinie nauk chemicznych.
Читати ще o Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

12.06.2018
W związku z aktualnymi wydarzeniami dotyczącymi reformy szkolnictwa wyższego, były przewodniczący Rady Narodowego Kongresu Nauki prof. Jarosław Górniak wydał następujące oświadczenie, które poniżej przytaczamy w całości.
Читати ще o Komentarz prof. J. Górniaka ws. zarzutów braku konsultacji ustawy o szkolnictwie wyższym
Tad Taube doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego
uroczystość

Tad Taube doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

12.06.2018
12 czerwca w auli Collegium Maius tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrał Tad Taube. To jeden z najbardziej znanych filantropów zaangażowanych w rozwój kultury żydowskiej w Polsce, Izraelu i Stanach Zjednoczonych, akademickich studiów żydowskich w wielu miejscach świata, a także osoba niezwykle zasłużona dla rozwoju stosunków polsko-żydowskich i polsko-amerykańskich.
Читати ще o Tad Taube doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego
Pół tysiąca uczestników 6. finału "Eksperymentu Łańcuchowego"

12.06.2018
W ubiegłą sobotę na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się 6. finał ogólnopolskiego konkursu "Eksperyment Łańcuchowy". Około 500 osób z całej Polski przyjechało do Krakowa, aby zaprezentować publiczności i jury skomplikowane urządzenia, nad którymi pracowali przez ostatnie miesiące. Wszystkie zostały połączone w łańcuch i kolejno uruchamiane w celu przetransportowania metalowej kulki.
Читати ще o Pół tysiąca uczestników 6. finału "Eksperymentu Łańcuchowego"