перейти до основного змісту

wizyta

Światowi eksperci kulinarni z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

16.09.2015
16 września 2015 r. Uniwersytet Jagielloński odwiedzili przedstawiciele Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej, którzy po raz pierwszy w 90-letniej historii tej instytucji goszczą z oficjalną wizytą w Polsce.
Читати ще o Światowi eksperci kulinarni z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
Prof. Henning Dralle doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego
uroczystość

Prof. Henning Dralle doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

16.09.2015
Prof. Henning Dralle, wybitny badacz i chirurg światowego formatu, przyjaciel Uniwersytetu Jagiellońskiego, otrzymał tytuł doktora honoris causa najstarszej polskiej uczelni. Niemiecki uczony dzięki swym osiągnięciom naukowym i chirurgicznym zdobył szerokie i powszechne uznanie w skali międzynarodowej. Uroczystość odbyła się w środę 16 września br. w auli Collegium Maius.
Читати ще o Prof. Henning Dralle doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

16.09.2015
W organizowanym corocznie rankingu Quacquarelli Symonds, uznanej na świecie brytyjskiej firmy zajmującej się edukacją i studiami zagranicznymi, Uniwersytet Jagielloński zajął drugie miejsce wśród polskich uczelni.
Читати ще o Uniwersytet Jagielloński jedną z sześciu polskich uczelni w rankingu QS University Rankings

15.09.2015
W dniu 15 września 2015 r. o godzinie 11.00 w sali audytoryjnej na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ odbyło się seminarium podsumowujące realizację projektu pn. „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury dydaktycznej na kierunkach przyrodniczych i ścisłych UJ".
Читати ще o Infrastruktura dydaktyczna na kierunkach przyrodniczych i ścisłych została rozbudowana
relacja

15.09.2015
W środę 9 września w siedzibie COST Association (European Cooperation in Science and Technology) w Brukseli odbyło się spotkanie przedstawicieli konferencji rektorów z Francji (CPU), Holandii (VSNU), Niemiec (HRK), Polski (KRASP) i Węgier (MRK) poświęcone analizie sytuacji rzadkich dyscyplin w nauce i edukacji. W rozmowach uczestniczyli także przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz Europejskiego Zrzeszenia Uniwersytetów (EUA).
Читати ще o Prof. Stanisław Kistryn na spotkaniu przedstawicieli konferencji rektorów z krajów UE