перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Prof. Wojciech Czakon doktorem honoris causa wrocławskiej uczelni

03.04.2023
Profesor Wojciech Czakon z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (UEW) za wybitne zasługi w zakresie zarządzania strategicznego i metodologii. To najwyższe odznaczenie w świecie akademickim jest nadawane osobie, by podkreślić jej pozycję w środowisku, zasługi i czyny.
Читати ще o Prof. Wojciech Czakon doktorem honoris causa wrocławskiej uczelni
Nowa metoda wykrywania raka piersi w Szpitalu Uniwersyteckim

03.04.2023
Szpital Uniwersytecki w Krakowie z dumą ogłosił, że zespół Pracowni Diagnostyki Obrazowej Piersi Zakładu Diagnostyki Obrazowej przeprowadził pierwszą w Polsce biopsję pod kontrolą mammografii spektralnej ze wzmocnieniem kontrastowym (z ang. contrast enhanced spectral mammography - CESM). Zabieg trwa około 20 minut i jest dla pacjentek całkowicie bezpieczny i bezbolesny.
Читати ще o Nowa metoda wykrywania raka piersi w Szpitalu Uniwersyteckim
Polscy naukowcy nauczyli AI rozwiązywać złożone problemy
osiągnięcie

Polscy naukowcy nauczyli AI rozwiązywać złożone problemy

31.03.2023
Zespół polskich naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także ośrodka IDEAS NCBR i Instytutu Matematycznego PAN stworzył algorytm, który pomoże sztucznej inteligencji samodzielnie konstruować kolejne kroki do rozwiązywania złożonych problemów. Dzięki temu możliwe będzie np. budowanie robotów, które lepiej radzą sobie z wykonywaniem skomplikowanych zadań.
Читати ще o Polscy naukowcy nauczyli AI rozwiązywać złożone problemy
Kilkudziesięciu studentów UJ ze stypendiami za znaczące osiągnięcia
osiągnięcie

Kilkudziesięciu studentów UJ ze stypendiami za znaczące osiągnięcia

31.03.2023
Ministerstwo Edukacji i Nauki (MEiN) opublikowało wyniki konkursu o stypendium ministra na rok akademicki 2022/2023 za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Najwięcej laureatów studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim. Stypendium jest wypłacane jednorazowo, a jego wysokość wynosi 17 tysięcy złotych.
Читати ще o Kilkudziesięciu studentów UJ ze stypendiami za znaczące osiągnięcia
"<span lang="en">European Heart Journal</span>" donosi o pionierskich badaniach w UJ CM

"European Heart Journal" donosi o pionierskich badaniach w UJ CM

31.03.2023
W wiodącym czasopiśmie kardiologicznym "European Heart Journal" ukazała się praca dr. hab. Mateusza Siedlińskiego i prof. Tomasza Guzika z Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Badanie stanowi pierwszą próbę znalezienia przyczynowych powiązań pomiędzy nadciśnieniem tętniczym krwi a jego istotnymi komplikacjami klinicznymi dotykającymi mózg, jego struktury i funkcjonowanie poznawcze ludzi.
Читати ще o "European Heart Journal" donosi o pionierskich badaniach w UJ CM