Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Profesor Katarzyna Fazan autorką teatralnej książki roku
nagrody

Profesor Katarzyna Fazan autorką teatralnej książki roku

28.03.2023
Tom "Pasaże scenografii. Praskie Quadriennale 1999-2019" autorstwa prof. Katarzyny Fazan z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego został uznany "za teatralną książkę roku" przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Nagroda przyznana została z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca.
więcej o Profesor Katarzyna Fazan autorką teatralnej książki roku
<span lang="en">European Endometriosis Masterclass</span> w Szpitalu Uniwersyteckim

European Endometriosis Masterclass w Szpitalu Uniwersyteckim

27.03.2023
Odbywające się cztery razy w roku szkolenie praktyczne dotyczące diagnostyki leczenia kobiet z zaawansowanymi postaciami endometriozy - pod auspicjami Europejskiej Ligi Endometriozy - zorganizowano w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie po raz pierwszy w Polsce. To wyjątkowa okazja dla lekarzy ginekologów, by wymienić się doświadczeniami i wiedzą.
więcej o European Endometriosis Masterclass w Szpitalu Uniwersyteckim
Znamy wyniki odwołań w sprawie ewaluacji działalności naukowej

24.03.2023
Do Uniwersytetu Jagiellońskiego wpłynęły decyzje Ministerstwa Edukacji i Nauki w sprawie przyznania kategorii naukowych po ponownym rozpatrzeniu. Władze najstarszej polskiej uczelni zakwestionowały wcześniejsze oceny jakości działalności naukowej w 18 z 28 dyscyplin. Przypomnijmy, że po raz pierwszy przedmiotem ewaluacji nie była ocena działalności naukowej wydziałów, ale osiągnięcia naukowców reprezentujących daną dyscyplinę.
więcej o Znamy wyniki odwołań w sprawie ewaluacji działalności naukowej
Mózg jest jeszcze bardziej plastyczny
osiągnięcie

Mózg jest jeszcze bardziej plastyczny

24.03.2023
Osoby niewidome lepiej niż osoby widzące wyczuwają bicie własnego serca – dowodzą najnowsze badania zespołów z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i Karolinska Institutet w Sztokholmie. Dlaczego to ważne odkrycie? Sugeruje bowiem, że po utracie wzroku plastyczność mózgu prowadzi do lepszej zdolności odczuwania sygnałów z wnętrza ciała.
więcej o Mózg jest jeszcze bardziej plastyczny
Zmarł rektor Politechniki Krakowskiej prof. Andrzej Białkiewicz
krswk

Zmarł rektor Politechniki Krakowskiej prof. Andrzej Białkiewicz

23.03.2023
Społeczność akademicka Uniwersytetu Jagiellońskiego z głębokim smutkiem przyjęła informację o śmierci profesora Andrzeja Białkiewicza, urzędującego rektora Politechniki Krakowskiej, który był związany z uczelnią od niemal pół wieku. W czerwcu skończyłby 69 lat.
więcej o Zmarł rektor Politechniki Krakowskiej prof. Andrzej Białkiewicz