перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

UJ zakończył rozbudowę kampusu filologicznego w centrum Krakowa

30.01.2023
Dobiegła końca modernizacja Małego Paderevianum. Użytkownikami nowoczesnego obiektu będą instytuty Filologii Klasycznej oraz Językoznawstwa, Przekładoznawstwa i Hungarystyki. Inwestycja pochłonęła kilkanaście milionów zł. - To dobrze ulokowane pieniądze. Kampus filologiczny został domknięty. Mamy własną wieżę Babel i obiecujemy, że nie pomieszamy w niej języków - przekonuje dziekan Wydziału Filologicznego dr hab. Władysław Witalisz, prof. UJ.
Читати ще o UJ zakończył rozbudowę kampusu filologicznego w centrum Krakowa
Uczeni z Krakowa i Kioto zbadają rolę wisfatyny we wczesnej embriogenezie

27.01.2023
Dr Patrycja Kurowska z Wydziału Biologii UJ została laureatką programu w ramach współpracy Polskiej Akademii Nauk z Japońskim Towarzystwem Popierania Nauki. Dzięki realizacji projektu "New insight on visfatin (Nampt) role in mouse embryo development" możliwa będzie wymiana młodych naukowców pomiędzy Pracownią Fizjologii i Toksykologii Rozrodu Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych UJ a Laboratorium Biologii Rozrodu Uniwersytetu w Kioto.
Читати ще o Uczeni z Krakowa i Kioto zbadają rolę wisfatyny we wczesnej embriogenezie
Badacze Uniwersytetu Jagiellońskiego stypendystami fundacji Fulbrighta
osiągnięcie

Badacze Uniwersytetu Jagiellońskiego stypendystami fundacji Fulbrighta

24.01.2023
Dobiegła końca procedura konkursowa dla programów Fulbright STEM Impact Award 2022-23 i Fulbright Senior Award 2023-24. W gronie laureatów znaleźli się naukowcy z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ oraz Wydziału Filozoficznego UJ. Dzięki uzyskanym stypendiom zrealizują własne projekty badawcze w Stanach Zjednoczonych.
Читати ще o Badacze Uniwersytetu Jagiellońskiego stypendystami fundacji Fulbrighta
Nagroda imienia Artura Rojszczaka dla badaczki z UJ CM

20.01.2023
Dr Magdalena Mijas z Instytutu Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum została laureatką 16. konkursu o Nagrodę im. Artura Rojszczaka, dla upamiętnienia tragicznie zmarłego filozofa i człowieka o wielkiej dobroci, wrażliwości oraz nieprzeciętnym podejściu do świata.
Читати ще o Nagroda imienia Artura Rojszczaka dla badaczki z UJ CM
Profesor Jacek Popiel doktorem <span lang="la">honoris causa</span> kieleckiej uczelni
uroczystość

Profesor Jacek Popiel doktorem honoris causa kieleckiej uczelni

19.01.2023
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel odebrał w czwartek tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach (UJK). Ten znakomity polski literaturoznawca i teatrolog jest drugim przedstawicielem społeczności akademickiej najstarszej polskiej uczelni, któremu przyznano tę zaszczytną godność.
Читати ще o Profesor Jacek Popiel doktorem honoris causa kieleckiej uczelni