перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Dr hab. Anna Michalik Wykładowcą Roku Uniwersytetu Dzieci

11.06.2024
Uniwersytet Dzieci – najstarszy uniwersytet dziecięcy w Polsce, przyznał nagrody naukowcom, badaczom, wykładowcom i ludziom kultury za najlepsze seminaria, warsztaty lub wykłady realizowane w roku akademickim 2023/2024. Wśród laureatów, którzy otrzymali tytuł Wykładowcy Roku 2023/2024 Uniwersytetu Dzieci, znalazła się dr hab. Anna Michalik z Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Читати ще o Dr hab. Anna Michalik Wykładowcą Roku Uniwersytetu Dzieci
Nagroda im. Kazimierza Kuratowskiego dla młodego matematyka z UJ

23.05.2024
Instytut Matematyczny PAN poinformował o rozstrzygnięciu konkursu o Nagrodę im. Kazimierza Kuratowskiego. Tegorocznym laureatem został dr Borys Kuca z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jury nagrodziło go za cykl prac poświęconych badaniu konfiguracji wielomianowych w kombinatoryce, teorii ergodycznej i geometrii fraktalnej, szczególnie doceniając wyniki dotyczące ciągłej wersji problemu Sárközy’ego.
Читати ще o Nagroda im. Kazimierza Kuratowskiego dla młodego matematyka z UJ
Nagroda Instytutu Matematycznego PAN dla Adama Kanigowskiego

16.04.2024
Dr hab. Adam Kanigowski, prof. UJ z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał Nagrodę Instytutu Matematycznego PAN za rok 2024. Jury uhonorowało go za fundamentalne wyniki z zakresu układów dynamicznych i teorii ergodycznej. Naukowiec jest pierwszym w historii laureatem tej nagrody zatrudnionym w Uniwersytecie Jagiellońskim.
Читати ще o Nagroda Instytutu Matematycznego PAN dla Adama Kanigowskiego
Prof. Marian Mrozek laureatem Nagrody Głównej PTM im. Hugona Steinhausa

15.03.2024
Polskie Towarzystwo Matematyczne nagrodziło wybitnych przedstawicieli tej dziedziny nauki. Nagrodą Główną im. Profesora Hugona Steinhausa, przyznawaną za osiągnięcia w dziedzinie zastosowań matematyki, uhonorowany został prof. Marian Mrozek, który na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego kieruje Katedrą Matematyki Obliczeniowej.
Читати ще o Prof. Marian Mrozek laureatem Nagrody Głównej PTM im. Hugona Steinhausa
Orły "Wprost" dla przedstawicieli społeczności akademickiej UJ

14.03.2024
Podczas uroczystej gali w Krakowie rozdano Małopolskie Orły "Wprost" - nagrody przyznawane wybitnym przedstawicielom biznesu i lokalnym instytucjom, które mają szczególny wpływ na rozwój Małopolski. W kategorii nauka uhonorowano prof. Andrzeja Szczerskiego z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Instytucją regionu wybrano Szpital Uniwersytecki w Krakowie.
Читати ще o Orły "Wprost" dla przedstawicieli społeczności akademickiej UJ