перейти до основного змісту

relacja

Światowej sławy chirurdzy debatują w Auditorium Maximum UJ

18.09.2015
W Auditorium Maximum UJ odbywa się I Światowy Kongres Neuromonitoringu w Chirurgii Tarczycy i Przytarczyc, którego organizatorem jest III Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej WL UJ CM oraz Międzynarodowa Grupa Badawcza ds. Neuromonitoringu. W kongresie bierze udział ok. 400 uczestników z całego świata, w tym 70 zaproszonych wybitnych ekspertów z zakresu chirurgii tarczycy, przytarczyc, neurofizjologów, laryngologów i foniatrów.
Читати ще o Światowej sławy chirurdzy debatują w Auditorium Maximum UJ
Zakończono budowę kompleksu Paderevianum II UJ

17.09.2015
W lipcu zakończyła się budowa dwóch budynków Paderevianum II UJ. Przez dwa kolejne miesiące doposażano budynki w sprzęt dydaktyczny, w tym też czasie przeprowadzano docelowych użytkowników. Aktualnie proces inwestycyjny jest już zakończony, a z końcem 30 września br. zamknięciu ulegnie również projekt unijny, w ramach którego finansowano realizację tego zadania.
Читати ще o Zakończono budowę kompleksu Paderevianum II UJ
Wystawa grafik i książek artystycznych w Bibliotece Jagiellońskiej
wydarzenie kulturalne

Wystawa grafik i książek artystycznych w Bibliotece Jagiellońskiej

17.09.2015
Do 17 października br. w sali wystawowej Biblioteki Jagiellońskiej (BJ) można zwiedzać wystawę "Lettra - Kraków 2015 / znak i litera / od grafiki do książki". Eksponowane na niej są grafiki i książki artystyczne autorstwa 26 zaproszonych artystów, których liczba odpowiada ilości znaków w alfabecie łacińskim. Inspiracją dla artystów biorących udział w wystawie są litera lub znak.
Читати ще o Wystawa grafik i książek artystycznych w Bibliotece Jagiellońskiej
Światowi eksperci kulinarni z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
wizyta

Światowi eksperci kulinarni z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

16.09.2015
16 września 2015 r. Uniwersytet Jagielloński odwiedzili przedstawiciele Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej, którzy po raz pierwszy w 90-letniej historii tej instytucji goszczą z oficjalną wizytą w Polsce.
Читати ще o Światowi eksperci kulinarni z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
Prof. Henning Dralle doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego
uroczystość

Prof. Henning Dralle doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

16.09.2015
Prof. Henning Dralle, wybitny badacz i chirurg światowego formatu, przyjaciel Uniwersytetu Jagiellońskiego, otrzymał tytuł doktora honoris causa najstarszej polskiej uczelni. Niemiecki uczony dzięki swym osiągnięciom naukowym i chirurgicznym zdobył szerokie i powszechne uznanie w skali międzynarodowej. Uroczystość odbyła się w środę 16 września br. w auli Collegium Maius.
Читати ще o Prof. Henning Dralle doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego