"Oscar Kardiologii" dla profesora Dariusza Dudka

Prof. Dariusz Dudek, kierownik II Kliniki Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych UJ CM, został laureatem prestiżowej nagrody "Kroki Milowe", nazywanej "Oscarem Kardiologii". Nagroda jest przyznawana od 2012 roku za wybitne osiągnięcia w leczeniu zawału serca podczas międzynarodowej konferencji kardiologicznej w Zabrzu.

Prof. Dariusz Dudek został wyróżniony za wdrażanie nowych rozwiązań i rozpowszechnianie idei interwencyjnego leczenia zawału serca. Laureat jest również inicjatorem Klubów Pacjenta, cyklicznych spotkań edukacyjnych dla pacjentów organizowanych w poszczególnych ośrodkach kardiologii interwencyjnej oraz Szkół Serca, innowacyjnego na skalę Polski modelu opieki nad pacjentem kardiologicznym w ramach prewencji wtórnej.

- Kardiologia ludzkie życie ratuje na sali zabiegowej. Dzięki szybkiemu zabiegowi chory wraca do zdrowia, ale przez pierwsze dni jest on w szoku po całej sytuacji. Wtedy pacjent nie przyswaja wszystkich informacji, które przekazuje mu lekarz w trakcie wypisu. Z naszych informacji wynika, że najlepiej jest pacjentów zapraszać na rozmowę kilka dni po całym zajściu, około tygodnia po wyjściu ze szpitala. Wtedy to dokładnie opowiadamy, co stało się w trakcie tego zawału serca, jak pacjent został wyleczony, jak powinien dbać o siebie. Tak w skrócie można przedstawić zasadność tego projektu - tłumaczy prof. Dariusz Dudek.

Kraków miastem nauki i sztuki

Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem

Dr Andrzej Kurkiewicz w Radzie ds. innowacji w szkolnictwie wyższym

Stanowisko Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego  w sprawie działań wojennych w Strefie Gazy