Profesor Maria Nowakowska zasiądzie w nowej Radzie FNP

W związku z upływem 4-letniej kadencji Rady Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP), w ubiegłym tygodniu powołany został jej nowy skład. Członkiem 7-osobowego gremium będzie prof. Maria Nowakowska, kierownik Zakładu Chemii Fizycznej i Elektrochemii UJ. Kadencja Rady rozpoczyna się 1 września br. i potrwa do 31 sierpnia 2020. Na pierwszym posiedzeniu jej członkowie wybiorą spośród swojego grona przewodniczącego i wiceprzewodniczącego.

W skład nowej Rady FNP zostali powołani: prof. Leon Gradoń (Politechnika Warszawska), prof. Wojciech Tygielski (Uniwersytet Warszawski), prof. Karol I. Wysokiński (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej), prof. Jan Kotwica (Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN), prof. Włodzimierz Krzyżosiak (Instytut Chemii Bioorganicznej PAN), prof. Aleksandra Łuszczyńska (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej,) oraz prof. Maria Nowakowska (Uniwersytet Jagielloński).

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej działa od 1991 roku. To pozarządowa, apolityczna instytucja typu non profit, która realizuje misję wspierania nauki. FNP jest największym w Polsce pozabudżetowym źródłem finansowania nauki. Fundacja realizuje swoje cele statutowe poprzez wspieranie wybitnych uczonych i zespołów badawczych we wszystkich dziedzinach nauki, modernizację warsztatów badawczych, a także wspomaganie innowacyjnych przedsięwzięć i komercjalizacji odkryć oraz wynalazków naukowych.

Kraków miastem nauki i sztuki

Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem

Dr Andrzej Kurkiewicz w Radzie ds. innowacji w szkolnictwie wyższym

Stanowisko Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego  w sprawie działań wojennych w Strefie Gazy