UJ ma swojego przedstawiciela w Komitecie Polityki Naukowej

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin powołał członków Komitetu Polityki Naukowej (KPN). W 12-osobowym zespole ekspertów zasiada m.in. prof. Jerzy Szwed, kierownik Zespołu Zakładów Fizyki Teoretycznej UJ. Pierwsze posiedzenie KPN w nowym składzie odbyło się 2 czerwca.

Komitet Polityki Naukowej jest organem opiniodawczo-doradczym, który wspiera ministra przy opracowywaniu dokumentów dotyczących finansowania i rozwoju nauki oraz określania krajowych i zagranicznych priorytetów inwestycyjnych.

W składzie KPN znaleźli się nauczyciele akademiccy i przedstawiciele instytutów badawczych oraz Polskiej Akademii Nauk: prof. Janusz Bujnicki (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu), dr hab. Beata Czarnacka-Chrobot (Szkoła Główna Handlowa), prof. Janusz Gołaś (Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie), prof. Wiesława Grajkowska (Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie), prof. Piotr Gutowski (Katolicki Uniwersytet Lubelski), prof. Jolanta Jabłońska-Bonca (Akademia Leona Koźmińskiego), prof. Andrzej Jajszczyk (Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie), prof. Barbara Klajnert-Maculewicz (Uniwersytet Łódzki), prof. Jacek Łęski (Politechnika Śląska), prof. Jerzy Szwed (Uniwersytet Jagielloński), prof. Grzegorz Wrochna (Narodowe Centrum Badań Jądrowych), prof. Tomasz Żylicz (Uniwersytet Warszawski).

Kraków miastem nauki i sztuki

Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem

Dr Andrzej Kurkiewicz w Radzie ds. innowacji w szkolnictwie wyższym

Stanowisko Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego  w sprawie działań wojennych w Strefie Gazy