Społeczność akademicka składa kondolencje mieszkańcom Sankt Petersburga

W odpowiedzi na tragiczne wydarzenia mające miejsce wczoraj w Sankt Petersburgu, Uniwersytet Jagielloński wydał następujące oświadczenie.

Szanowni Państwo,

w związku z tragicznymi wydarzeniami w Sankt Petersburgu 3 kwietnia br., wskutek których śmierć poniosło co najmniej 11 osób, a 45 zostało rannych, w imieniu społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie składamy rosyjskiemu społeczeństwu wyrazy najgłębszego ubolewania.

Dziś wszyscy czujemy się mieszkańcami Sankt Petersburga. Rodzinom i najbliższym ofiarom zamachu dedykujemy pamięć o Nich oraz przekazujemy słowa solidarności, otuchy i ogromnego żalu. Deklarujemy wszelką pomoc i w tych trudnych chwilach łączymy się z Wami w głębokim bólu.

Kraków miastem nauki i sztuki

Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem

Dr Andrzej Kurkiewicz w Radzie ds. innowacji w szkolnictwie wyższym

Stanowisko Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego  w sprawie działań wojennych w Strefie Gazy