Wizyta ambasador Kolumbii

W piątek 21 kwietnia Uniwersytet Jagielloński odwiedziła Victoria González Ariza, Ambasador Republiki Kolumbii w Polsce. Delegację przyjął w swoim gabinecie rektor UJ prof. Wojciech Nowak.

Uczestnicy spotkania, wśród których znaleźli się również bliscy współpracownicy pani ambasador oraz prof. Adam Jelonek, dyrektor Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu, dyskutowali na temat nawiązania bliższej współpracy pomiędzy uniwersytetami kolumbijskimi a Uniwersytetem Jagiellońskim. Jak zapewniła Victoria González Ariza, dzięki nowo wprowadzonemu rządowemu programowi wymiany naukowej polskie uczelnie zaczęły cieszyć się w Kolumbii dużą popularnością. Zadecydowano, że w najbliższych miesiącach strona kolumbijska wyznaczy dwie uczelnie – wstępne ustalenia dotyczyły Narodowego Uniwersytetu Kolumbijskiego oraz Uniwersytetu Andyjskiego – z którymi Uniwersytet Jagielloński podpisze porozumienie o współpracy, co umożliwi skoordynowanie działań w zakresie wspólnych badań oraz mobilności studenckiej i pracowniczej.

Kraków miastem nauki i sztuki

Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem

Dr Andrzej Kurkiewicz w Radzie ds. innowacji w szkolnictwie wyższym

Stanowisko Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego  w sprawie działań wojennych w Strefie Gazy