Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Bieg o puchar dziekana

Tomasz Kawik wygrał bieg „5 na dobry początek” i zdobył puchar dziekana Wydziału Farmaceutycznego UJ CM. 7. października br. na krakowskich Błoniach odbyła się 3. edycja biegu.

Udział w nim wzięło trzystu zawodników, w tym także studentów i pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do pokonania mieli 5 kilometrów, czyli jedno okrążenie wokół Błoń i prostą dopełniającą dystans. Zwycięzca, Tomasz Kawik, pokonał trasę w 15 minut i 58 sekund. Najszybszą kobietą okazała się Magdalena Nabielec, która przebiegła dystans w czasie 18 minut i 19 sekund. Zawodnicy zostali również nagrodzeni w kategoriach: studentka i student oraz pracownik UJ (kobieta) i pracownik UJ (mężczyzna). Po raz pierwszy przyznano statuetkę dla najszybszego lekarza i najszybszej lekarki oraz dla najszybszego farmaceuty i najszybszej farmaceutki. W tym roku po raz pierwszy zorganizowano bieg dla dzieci.

Nagrody zwycięzcom wręczali dziekan Wydziału Farmaceutycznego UJ CM dr hab. Jacek Sapa, prof. UJ i prof. Marek Sanak, pełnomocnik rektora ds. nauki i rozwoju w UJ CM.