JagIMUN 2018

25 listopada zakończyła się trzecia edycja Jagiellonian University International Model United Nations. Coroczna trzydniowa konferencja stanowi symulację konferencji naukowej w formie gry fabularnej, podczas której uczestniczy pracują w ramach grup roboczych wzorowanych na ONZ oraz doskonalą umiejętności związane z zarządzaniem, językiem, retoryką i dyplomacją.

Konferencja umożliwia uczestnikom wcielenie się w rolę ambasadorów krajów członkowskich i prowadzenie negocjacji na temat bieżącej sytuacji w różnego typu kwestiach. W tym roku pod jednym dachem udało się zgromadzić przedstawicieli z wielu dziedzin akademickich.

Tradycyjnie JagIMUN zostało zorganizowane przez Association of International and Area Studies, organizację studencką wywodzącą się z programu International Relations and Area Studies prowadzonego na Uniwersytecie Jagiellońskim. W przygotowaniu wydarzenia wzięli udział również studenci z innych wydziałów oraz uniwersytetów.

Kraków miastem nauki i sztuki

Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem

Dr Andrzej Kurkiewicz w Radzie ds. innowacji w szkolnictwie wyższym

Stanowisko Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego  w sprawie działań wojennych w Strefie Gazy