Student Wydziału Lekarskiego UJ CM wyróżniony Studenckim Noblem

Podczas gali rozdania nagród w Konkursie Studencki Nobel 2016, która odbyła się w Warszawie, student Wydziału Lekarskiego UJ CM Mateusz K. Hołda został ogłoszony laureatem tego konkursu, zdobywając I miejsce w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Studencki Nobel to konkurs organizowany od ośmiu lat przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. W jego ramach studenci z całej Polski rywalizują o laury w sześciu kategoriach branżowych oraz o nagrodę główną. Co roku w konkursie startuje kilkuset uczestników z publicznych oraz prywatnych uczelni w Polsce.  Komisja konkursowa zwraca uwagę m.in. na znajomość języków obcych, działalność w organizacjach studenckich, osiągnięcia naukowe, średnią ocen czy dotychczasowe praktyki i staże.

Konkurs odbył się pod patronatem m.in. Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Polskiej Akademii Nauk oraz Polskiej Akademii Umiejętności.

W serii Monografie FNP ukazały się książki dwojga badaczy związanych z UJ

W Szpitalu Uniwersyteckim rozpoczęły się testy nowatorskiego tomografu