WPiA UJ szósty rok z rzędu najlepszy w rankingu DGP

X Ranking Wydziałów Prawa, który przygotował i opublikował „Dziennik Gazeta Prawna" potwierdza niekwestionowaną, najwyższą pozycję Wydziału Prawa i Administracji UJ wśród kształcących prawników uczelni publicznych w Polsce.

WPiA UJ zdobył 112,5 pkt na 116 możliwych do uzyskania. O jego wysokiej ocenie zdecydowały wyniki w poszczególnych kategoriach konkursowych, takich jak: kadra, jakość i warunki kształcenia, wymogi stawiane studentom, wyniki absolwentów na egzaminach na aplikacje i perspektywy na rynku pracy. Widoczna jest także przewaga pod względem zdawalności na aplikacje.

Wydział prawniczy UJ otrzymał także wyróżnienie specjalne, przyznawane z okazji jubileuszowego wydania rankingu wydziałom, które w ciągu dziesięciu lat najczęściej zwyciężały w zestawieniu.

W rankingu można było zdobyć 116 punktów. Wydziały oceniano w kategoriach: kadra (34,5 pkt), jakość i warunki kształcenia (42pkt) oraz wymogi stawiane studentom i jakość absolwentów (25,5 pkt). Dodano także punkty za zdawalność absolwentów na aplikacje prawnicze. Lider otrzymał 9 pkt, a kolejne w tym zakresie wydziały coraz niższą liczbę, aż do 0. Po raz pierwszy wzięto po uwagę to, jak absolwenci radzą sobie na rynku pracy. Dane pochodziły z ogólnopolskiego systemu monitorowania ekonomicznych losów absolwentów szkół wyższych, który prowadzi Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Maksymalnie w tej kategorii można było uzyskać 5 pkt.

Prof. Jerzy Pisuliński, prodziekan WPiA UJ, który od 1 września obejmie stanowisko dziekana, powiedział w wywiadzie udzielonym „Dziennikowi Gazeta Prawna", że chciałby, aby WPiA UJ stał się ważnym europejskim ośrodkiem badań nad prawem oraz aby dyplom WPiA UJ stanowił przepustkę do kariery zawodowej, już nie tylko w Polsce, lecz także w Europie".

Przypomnijmy, że Wydział Prawa i Administracji UJ zwyciężył także w rankingu wydziałów prawa przygotowanym przez dziennik "Rzeczpospolita", o czym pisaliśmy TUTAJ.

Wyniki rankingu (materiały DGP)

W serii Monografie FNP ukazały się książki dwojga badaczy związanych z UJ

W Szpitalu Uniwersyteckim rozpoczęły się testy nowatorskiego tomografu