Osiągnięcia

20.09.2021
Badacze z UJ pracujący pod kierownictwem prof. Pawła Moskala oraz prof. Ewy Stępień wraz z naukowcami z Narodowego Centrum Badań Jądrowych opublikowali wyniki badań nad algorytmami rekonstrukcji obrazu dla unikatowego tomografu PET, który zbudowany został na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. Są one kolejnym krokiem w kierunku wprowadzenia do szpitali tomografów pozwalających na jednoczasowe obrazowanie całego ciała pacjenta.
więcej o Badacze z WFAIS UJ przybliżają wprowadzenie do szpitali nowego rodzaju tomografu
Kolejni naukowcy z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura 5

Kolejni naukowcy z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura 5

17.09.2021
Ośmioro naukowców z UJ zrealizuje swoje projekty badawcze dzięki wsparciu otrzymanemu z Narodowego Centrum Nauki (NCN) w ramach konkursu Miniatura 5, którego drugą listę laureatów właśnie opublikowano. Łącznie trafi do nich ponad 260 tys. zł, które przeznaczone zostaną na sfinansowanie badań wstępnych i pilotażowych, a także opłacenie kwerendy i wyjazdu konsultacyjnego.
więcej o Kolejni naukowcy z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura 5
Ranking THE: UJ najwyżej sklasyfikowaną polską uczelnią

Ranking THE: UJ najwyżej sklasyfikowaną polską uczelnią

03.09.2021
2 września zostały opublikowane wyniki rankingu Times Higher Education (THE) World University Rankings 2022. Uniwersytet Jagielloński utrzymał pozycję z poprzedniego roku, kiedy awansował z przedziału 601-800 do przedziału 501-600, uzyskując ponownie najlepszy wynik spośród 23 polskich uczelni zakwalifikowanych do bieżącego zestawienia.
więcej o Ranking THE: UJ najwyżej sklasyfikowaną polską uczelnią
NPRH wesprze wydanie po angielsku książek badaczek z UJ

NPRH wesprze wydanie po angielsku książek badaczek z UJ

06.08.2021
Rozstrzygnięty został konkurs Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki w module Uniwersalia 2.1. Spośród 25 zgłoszeń minister edukacji i nauki zakwalifikował do finansowania 19 najlepiej ocenionych projektów. Wśród laureatów konkursu znalazły się badaczki z Uniwersytetu Jagiellońskiego: prof. Alicja Jarzębska i dr Agnieszka Dauksza.
więcej o NPRH wesprze wydanie po angielsku książek badaczek z UJ
Dwóch młodych naukowców z UJ laureatami konkursu NCN Sonatina

Dwóch młodych naukowców z UJ laureatami konkursu NCN Sonatina

06.08.2021
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki piątej edycji konkursu SONATINA. Jego laureaci - badacze, którzy niedawno otrzymali stopień naukowy doktora, dostaną wsparcie finansowe na badania i staże w prestiżowych ośrodkach zagranicznych.
więcej o Dwóch młodych naukowców z UJ laureatami konkursu NCN Sonatina