Prawie 3,7 mln złotych z NCBR na kształcenie przyszłych polonistów
osiągnięcie

Prawie 3,7 mln złotych z NCBR na kształcenie przyszłych polonistów

20.11.2018
Projekt "Profesjonalny polonista. Praktyka i personalizacja" przygotowany przez prof. Annę Janus-Sitarz z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał prawie 3,7 miliona złotych dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach "Programów Kształcenia Nauczycieli". Konkurs ma na celu podniesienie kompetencji studentów, którzy zamierzają w przyszłości zostać pedagogami.
więcej o Prawie 3,7 mln złotych z NCBR na kształcenie przyszłych polonistów
Książę koronny Perlisu z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
wizyta

Książę koronny Perlisu z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

19.11.2018
19 listopada 2018 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim gościła delegacja z Universiti Malaysia Perlis (UniMAP), której przewodniczył Jego Książęca Wysokość książę koronny malezyjskiego stanu Perlis Tuanku Syed Faizuddin Putra Jamalullail.
więcej o Książę koronny Perlisu z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
UJ wśród najbardziej prodoktoranckich uczelni w kraju

19.11.2018
W ubiegły weekend podczas Interdyscyplinarnego Kongresu Akademickiego Ruchu Naukowego ogłoszono wyniki konkursu ProDok 2018 na najbardziej prodoktoranckie polskie uczelnie. W tegorocznej edycji plebiscytu Uniwersytet Jagielloński uplasował się na 2. miejscu.
więcej o UJ wśród najbardziej prodoktoranckich uczelni w kraju
Prof. Tomasz Grodzicki nowym członkiem korespondentem PAU
nominacje i promocje

Prof. Tomasz Grodzicki nowym członkiem korespondentem PAU

19.11.2018
19 listopada w auli gmachu przy ul. Sławkowskiej 17 odbyło się uroczyste posiedzenie naukowe Polskiej Akademii Umiejętności, podczas którego wręczono dyplomy nowo wybranym członkom PAU Wydziału V Lekarskiego.
więcej o Prof. Tomasz Grodzicki nowym członkiem korespondentem PAU
Naukowiec z UJ: Zmiany klimatu wpływają na rozrodczość owadów

19.11.2018
Grupa badawcza, której członkiem jest dr hab. Łukasz Michalczyk z Wydziału Biologii UJ, zajmuje się badaniem wpływu temperatury na płodność owadów na przykładzie trojszyka gryzącego - niewielkiego chrząszcza odżywiającego się głównie zbożem, produktami pochodnymi i występującego w towarzystwie człowieka. Niepokojące wyniki badań opublikowali w zeszłym tygodniu w prestiżowym czasopiśmie "Nature Communications".
więcej o Naukowiec z UJ: Zmiany klimatu wpływają na rozrodczość owadów