Uczeni z UJ nowymi członkami Wydziału I Filologicznego PAU

22.11.2018
W auli gmachu przy ul. Sławkowskiej 17 odbyło się walne posiedzenie Polskiej Akademii Umiejętności (PAU), podczas którego wręczono nominacje nowo wybranym członkom tej instytucji. Dyplomy członka korespondenta Wydziału I otrzymali prof. Maria Maślanka-Soro i prof. Albert Gorzkowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Powołania wręczył prof. Jan Ostrowski, dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu, powołany w tym roku na stanowisko prezesa PAU.
więcej o Uczeni z UJ nowymi członkami Wydziału I Filologicznego PAU
Nagroda Polskiego Towarzystwa Fizycznego dla naukowca z UJ
nagrody

Nagroda Polskiego Towarzystwa Fizycznego dla naukowca z UJ

22.11.2018
Polskie Towarzystwo Fizyczne (PTF) doceniło osiągnięcia doktora Witolda Zawadzkiego z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, przyznając mu nagrodę PTF za popularyzację fizyki i medal im. Krzysztofa Ernsta.
więcej o Nagroda Polskiego Towarzystwa Fizycznego dla naukowca z UJ
Promocje doktorskie Wydziału Filologicznego i WZiKS UJ
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Filologicznego i WZiKS UJ

21.11.2018
Prof. Jacek Popiel, prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Filologicznego oraz Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. Uroczystość odbyła się 20 listopada 2018 roku w auli Collegium Novum UJ. 13 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Filologicznego i WZiKS UJ
Profesor Andrzej Chwalba nagrodzony za "Wielką wojnę Polaków"
nagrody

Profesor Andrzej Chwalba nagrodzony za "Wielką wojnę Polaków"

21.11.2018
Prof. Andrzej Chwalba został tegorocznym laureatem w konkursie "Książka Historyczna Roku" na najlepszą popularnonaukową publikację poświęconą dziejom Polski w XX wieku. Historyka z Uniwersytetu Jagiellońskiego uhonorowano za książkę "Wielka wojna Polaków", w której przedstawia zmagania i losy Polaków w latach 1914-1918. Wyniki plebiscytu ogłoszono podczas gali wręczenia nagród w ubiegły wtorek w siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie.
więcej o Profesor Andrzej Chwalba nagrodzony za "Wielką wojnę Polaków"
64 granty we flagowych konkursach Narodowego Centrum Nauki
osiągnięcie

64 granty we flagowych konkursach Narodowego Centrum Nauki

20.11.2018
Narodowe Centrum Nauki (NCN) po raz 15. rozstrzygnęło swoje najpopularniejsze konkursy Opus i Preludium. Naukowcom z Uniwersytetu Jagiellońskiego na finansowanie 64 projektów badawczych w ramach badań podstawowych przyznano ponad 47 mln zł.
więcej o 64 granty we flagowych konkursach Narodowego Centrum Nauki