Projekt prof. Wojciecha Bałusa uzyskał finansowanie w ramach konkursu NPRH
osiągnięcie

Projekt prof. Wojciecha Bałusa uzyskał finansowanie w ramach konkursu NPRH

31.10.2018
Projekt "Korpus witraży z lat 1800-1945 w kościołach rzymskokatolickich archidiecezji katowickiej i diecezji gliwickiej", którego autorem jest prof. Wojciech Bałus z Wydziału Historycznego UJ zostanie sfinansowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki - Dziedzictwo narodowe.
więcej o Projekt prof. Wojciecha Bałusa uzyskał finansowanie w ramach konkursu NPRH
Międzynarodowy sukces kardiochirurga ze szpitala w Prokocimiu

31.10.2018
Profesor Tomasz Mroczek, kardiochirurg z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu (USD), zajął 2. miejsce w prestiżowym konkursie Techno-College Innovation Award 2018. Wyniki ogłoszono podczas 32. obrad Europejskiego Stowarzyszenia Kardio-Torakochirurgów (European Association for Cardio-Thoracic Surgery).
więcej o Międzynarodowy sukces kardiochirurga ze szpitala w Prokocimiu
Karolina Koprowska laureatką konkursu polonistycznego

31.10.2018
W Instytucie Filologii Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyła się gala XVII edycji Konkursu imienia Czesława Zgorzelskiego na najlepszą pracę magisterską. W tym roku jury uhonorowało m.in. Karolinę Koprowską, doktorantkę Wydziału Polonistyki UJ, której przyznano drugą nagrodę w dziedzinie literaturoznawstwa za pracę "Postronni? Zagłada w relacjach chłopskich świadków" napisaną pod opieką profesora Ryszarda Nycza.
więcej o Karolina Koprowska laureatką konkursu polonistycznego
Gaucher z krwi i kości - kampania informacyjna o rzadkiej chorobie

30.10.2018
Stanęli wobec diagnozy choroby genetycznej, która jeszcze 30 lat temu odbierała sprawność i życie. Dziś pacjenci z chorobą Gauchera pomimo ograniczeń, starają się żyć normalnie. Do 5 listopada bieżącego roku w Szpitalu Uniwersyteckim (SU), przy wejściu na Oddział Kliniczny Hematologii, będzie eksponowana wystawa fotograficzna "Gaucher z krwi i kości".
więcej o Gaucher z krwi i kości - kampania informacyjna o rzadkiej chorobie
Jak pomagać osobom u kresu życia?
relacja

Jak pomagać osobom u kresu życia?

30.10.2018
30 października 2018 r. w Auditorum Maximum UJ odbyła się IV konferencja z cyklu „Opieka Paliatywna i Hospicyjna. Medycyna, Humanizm, Wolontariat", organizowana przez Uniwersytet Jagielloński oraz Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie. Przewodnim tematem tegorocznego spotkania była „Mniej znana rola w systemie opieki zdrowotnej”.
więcej o Jak pomagać osobom u kresu życia?